14.12.2011 року Президент України скористався своїм право вето і повернув до парламенту ЗУ «Про охоронну діяльність» зі своїми пропозиціями.

Інтрига продовжується, ЗУ «Про охоронну діяльність» повернуто до ВРУ, з зауваженнями Президента. Зокрема Віктора Януковича не задовольнив той факт, що  прийнятий парламентом закон не може бути підписаний, виходячи з того, що в законі містяться положення, що передбачають підстави, за якими зупиняється дія ліцензії на охоронну діяльність, а насправді цих підстав немає.

ЗУ «про охоронну діяльність» з одного боку є конче необхідним, і необхідність його прийняття назріла вже давно. Проте враховуючи специфіку діяльності охоронних фірм, такий закон повинен чітко регулювати правила гри на ринку охоронних послуг, адже таким законом пропонується надати досить широкі права суб’єктам господарювання які надають охоронні послуги, особливо що стосуються дозволу на отримання та використання зброї. Також досить «болючим» та актуальним є питання щодо порядку ліцензування та контролю за діяльністю охоронних фірм.

Відповідно до закону, суб’єкт охоронної діяльності на підставі отриманої у встановленому порядку ліцензії надає такі охоронні послуги: охорона майна громадян; охорона майна юридичних осіб; охорона фізичних осіб. В ветованому  законі зазначено, що затримання особи персоналом охорони не є адміністративним затриманням. Якщо працівники охоронної фірми затримали особу під час вчинення правопорушення, вони повинні негайно передати її органу внутрішніх справ де вчинено правопорушення. Працівникам охоронної фірми  забороняється застосовувати спеціальні засоби в місцях великого скупчення людей, якщо це може призвести до заподіяння шкоди життю та здоров’ю сторонніх осіб, крім випадків самооборони (самозахисту). Під час накладення вето Президент звернув увагу на адміністративні недоліки щодо анулювання ліцензій та інших організаційних діяльності, проте багато положень які дають можливість для порушення прав людини залишились без уваги. Зокрема не визначена відповідальність працівників охоронної фірми за безпідставне затримання особи, та передачу її органам внутрішніх справ (зокрема не визначено порядок доведення вини (підстави затримання) особи у випадку вчинення правопорушення тощо.

Враховуючи той факт, що Президент доручив під час розгляду його пропозицій представити їх міністру юстиції О. Лавриновичу, то в найближчі декілька місяців Україна таки нарешті отримає ЗУ «Про охоронну діяльність».

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 1692