Господарський суд Київської області повернув у державну власність 135 гектарів землі, на якій розташована резиденція екс-президента і втікача Віктора Януковича "Межигір'я".

Відомо, що «Межигірʼя» раніше було резиденцією Віктора Януковича, однак після його втечі з країни у лютому цього року територія відкрита для відвідувачів. 23 лютого 2014 року Верховною радою України було прийнято постанову № 4189 «Про повернення урядової резиденції Межигір'я у держвласність». Постановою передбачено повернення майна комплексу відпочинку «Пуща-Водиця», урочища Межигір'я (урядової резиденції Межигір'я) в держвласність. Тобто згідно вищезазначеної постанови поверненню підлягали виключно будівлі та споруди, які входили до складу президентської «дачі». Не вирішеним залишалося питання щодо 135 гектарів земель Межигір‘я. Підстави  виникнення прав на землі урочища ретельно перевірялися прокуратурою Київської області. За наслідками перевірки було встановлено, що Вишгородська РДА не мала повноважень розпоряджатися спірною земельною ділянкою державної власності, а тому не могла припиняти право постійного користування земельною ділянкою Будинку відпочинку "Пуща-Водиця" ГУ КМ України та не мала право надавати її в оренду і здійснювати відчуження. Крім того, проекти відведення земельних ділянок в оренду ТОВ "Танталіт" та В. Януковичу не розроблялись, з контролюючими органами не погоджувались, обов’якову державну експертизу не проходили та на затвердження до органу, який має право розпоряджатись оспорюваними земельними ділянками, не подавались. Реагуючи на виявлені порушення прокуратурою Київської області, заявлено позовні вимоги в інтересах держави про визнання незаконними та скасування розпоряджень, визнання недійсним договору оренди земельних ділянок та державних актів на право власності на земельні ділянки, їх витребування з незаконного володіння відповідача. Розглядаючи справу, суд встановив «Вказані землі вартістю понад 118 мільйонів гривень були відчужені розпорядженнями Вишгородської райдержадміністрації, хоча вилучення, передача в оренду та подальший продаж земель рекреаційного призначення належать до компетенції Кабінету міністрів України». Враховуючи це, господарський суд Київської області задовольнив два позови прокуратури області до Вишгородської районної державної адміністрації, ТОВ «Танталіт» та БФ «Відродження України» про скасування розпоряджень, визнання недійсним державних актів та витребування земель резиденції на користь держави.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 1051