Нещодавно ЗМІ облетіла інформація про те, що в Києві з’явилось нове комунальне підприємство, співробітники якого, нібито, будуть займатися стягненням заборгованості з населення за житлово-комунальні послуги.

При цьому, журналісти зазначають, що за словами представника цієї організації, для арешту квартири людини, яка має борг перед організацією, що надає житлово-комунальні послуги, нібито достатньо будь-якої суми заборгованості.

Хочу зазначити, що вищевказана інформація не має за собою законодавчого підґрунтя. Так, відповідно до чинного законодавства, примусове стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги можливе лише за рішенням суду (судовим наказом, або рішення ухваленим в порядку позовного провадження).

Примусове виконання рішень судів покладено на державну виконавчу службу що знаходиться у підпорядкуванні Міністерства юстиції України.

Відповідно до частини 7 статті 52 Закону України "Про виконавче провадження", у разі якщо сума, що підлягає стягненню за виконавчим провадженням, не перевищує десяти розмірів мінімальної заробітної плати, звернення стягнення на єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій розташоване це житло, не здійснюється.(!)


Разом з цим це не виключає звернення стягнення на інше майно боржника.

Таким чином за борг менший ніж 10 мінімальних заробітних плат єдине житло в боржника не відберуть!

Андрій Авторгов, адвокат, к.ю.н, партнер юридичної фірми «Агентство з питань боргів та банкрутства».

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 1615