04.11.2011 року Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України, щодо стимулювання інвестицій у вітчизняну економіку» (реєстр. № 9341).

Якщо даний законопроект буде прийнято, то по-перше, ми отримуємо додаткове поняття «реорганізації платника податків», а саме:  до реорганізації прирівнюється передача в оренду або концесію цілісного майнового комплексу (цілісного майнового комплексу структурного підрозділу) державного або комунального підприємства.  Окрім того, даний законопроект зазначає, що у випадку передачі в оренду комунального чи концесію цілісного майнового комплексу державного унікального підприємства або їх приєднанням до платників податків – орендаря чи концесіонера, останній, після прийняття цілісного майнового комплексу державного або комунального підприємства в оренду чи концесію набуває усіх прав і обов’язків щодо погашення грошових зобов’язань чи податкового боргу, які виникли у державного або комунального підприємства до передачі цілісного майнового комплексу в оренду або концесію.

У випадку отримання в оренду чи концесію цілісного майнового комплексу структурного підрозділу державного або комунального підприємства орендар чи концесіонер набуває прав і обов’язків щодо  погашення грошових зобов’язань чи податкового, які виникли у державного або комунального підприємства до передачі цілісного майнового комплексу структурного підрозділу в оренду або концесію, пропорційно частці балансової вартості майна, отриманого в оренду чи концесію згідно з розподільчим (передаточним) балансом або актом.

Фактично виникає наступна ситуація: компанія «А» отримує в оренду цілісний майновий комплекс скажімо якогось комунального підприємства «В» терміном на 3-ри роки. Балансова вартість комплексу скажімо складає 300 000 грн., окрім того підприємство має податковий борг в сумі цих же самих 300 000 грн. «Інвестор» згідно вище викладеного зобов’язаний погасити цю заборгованість, звичайно що він як сумлінний орендар це і робить. Всі задоволені держава отримала податковий борг, орендар отримав цілісний майновий комплекс в оренду на 3-ри роки.  На протязі укладеного договору сторони спокійно виконують умови договору, а потім якщо орендар не зовсім «чесна» людина, то в дію вступає ст. 514, 528 Цивільного кодексу України, яка зазначає що виконання обов'язку може бути покладене боржником на іншу особу, якщо з умов договору, вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства або суті зобов'язання не випливає обов’язок боржника виконати зобов’язання особисто. До нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов'я­занні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.
Фактично орендар стає кредитором підприємства, яке здало йому в оренду цілісний майновий комплекс. Оскільки погасити свій борг підприємство можливості не має, то за всіма законами жанру і здоровим глуздом повинного оголосити себе банкрутом, і розпочати відповідну процедуру. І уже ніщо не заважає новому власнику отримати орендований ним цілісний майновий комплекс вже не в оренду а у власність. 

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 792