За законодавством США лише громадянин США, який досягнув 21 річного віку, може подати петицію (клопотання) про надання для своїх батьків (мами чи батька) грін карти. На жаль, держателі грін карти на сьогоднішній день не мають право спонсорувати своїх батьків, таке право у них виникне лише після прийняття громадянства і досягнення 21 річного віку.

Возз’єднання сім’ї – одне із фундаментальних принципів імміграційного права США, яке дозволяє громадянам США привезти своїх батьків на постійне проживання в Америку. За законодавством США лише громадянин США, який досягнув 21 річного віку, може подати петицію (клопотання) про надання для своїх батьків (мами чи батька) грін карти. На жаль, держателі грін карти на сьогоднішній день не мають права спонсорувати своїх батьків, таке право у них виникне лише після прийняття громадянства і досягнення 21 річного віку.  

Уряд США кожного року контролює кількість іммігрантів, які хочуть возз’єднатися із своїми родичами в Америці і виділяє певну кількість імміграційних віз для членів сім’ї, які проживають в іншій країнах. Оскільки кількість бажаючих возз’єднатись із своїми родичами в США є надзвичайно велика, був розроблений так званий “пріоритетний список,” який поділив всіх родичів залежно від ступеня споріднення на дві категорії: близькі члени сім’ї та інші члени сім’ї. До категорії близьких членів сім’ї належать дружина/чоловік, неповнолітні діти до 21 року і батьки. До категорії інших членів сім’ї належать одружені/заміжні діти незалежно від віку, діти віком від 21 року, брат/сестра. Основною метою класифікації родичів на дві категорії було надання пріоритетності для імміграції близьких членів сім’ї.  

Відповідно до Закону “Про Імміграцію і Громадянство” батьки громадянина США класифікуються як близькі члени сім’ї. Найбільшою перевагою класифікації в категорії “близькі члени сім’ї” в імміграційному контексті є те, що ваші батьки не повинні знаходитися в черзі по декілька років, а можуть отримати грін карту і об’єднатися із своїми дітьми в США одразу ж після затвердження петиції про возз’єднання. В той же час інші члени сім’ї повинні чекати від 5-25 років поки для них уряд США не видасть імміграційну візу.  

Для того щоб отримати грін карту, батьки повинні надати документи, які підтверджують існування родинних стосунків: ·     

  • Біологічні батьки.  Якщо ви хочете привести своїх біологічних батьків на постійне проживання в США, ви маєте надати свідоцтво про народження, в якому будуть вказані імена ваших батьків. ·     
  • Прийомні батьки (усиновлювачі). Якщо ви хочете привести своїх прийомних батьків на постійне проживання в США, ви маєте надати документ про усиновлення, в якому буде вказано, що усиновлення мало місце до виповнення громадянином США 16 річного віку. ·      
  • Мачуха/вітчим. Якщо ви хочете привести своїх матчуху/вітчима на постійне проживання в США, ви маєте надати свідоцтво про шлюб між вашим біологічним батьком і матчухою (або свідоцтво про шлюб між вашою біологічною матір’ю та вітчимом), в якому буде вказано, що шлюб був укладений до виповнення громадянином США 18 річного віку.    

ЯК ПРИВЕСТИ СВОЇХ БАТЬКІВ НА ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ В США?

Існує два шляхи отримання грін карти для ваших батьків:

1. Ваші батьки зараз знаходяться в США. Якщо ваші батьки в’їхали на територію США легально скориставшись діючою візою, і пізніше вирішили подати документи на отримання грін карти, вони можуть змінити свій статус і отримати посвідку на постійне проживаня після подачі клопотання в імміграційну службу і оплати належного реєстраційного збору.

Чомусь більшість думають, що найлегшим і найшвидшим способ для возз’єднання батьків буде приїзд в США по туристичній візі і подальша зміна імміграційного статусу з туриста на держателя грін карти. Однак, подібний сценарій може бути небезпечним і зумовити виникнення додаткових проблем. В деяких випадках найшвидший шлях возз’єднатися із своїми батьками може виявитися не найкращим.  

Наприклад, батьки громадянина США, які проживають в Україні, подають документи на отримання туристичної візи в американське посольство. Під час візової співбесіди вони сказали для Консульського офіцера, що основною метою їхньої подорожі до США є відвідування внуків і дітей в Нью-Йорку. Насправді, вони мають намір приїхати в США для того щоб возз’єднатися із своїми дітьми, громадянином США, і подати документи на отримання грін карти. Або інша ситуація. Батькам громадянина США була видана туристична віза на в’їзд в Америку ще до того, як вони вирішили переїхати на постійне місце проживання в США. Вони скористались своєю діючою туристичною  візою для того щоб приїхати в США, воз’єднатися із своїм сином, громадянином США, і подати документи на отримання грін карти. На пропускному пункті під час проходження паспортного контролю вони кажуть для представника Митної і Прикордонної служби США, що вони приїхала в США для того щоб відвідати внуків і дітей.   Надання неправдивих відомостей і обман, вчинені батьками під час візової співбесіди і на паспортному конролі можуть надзвичайно негативно вплинути на розгляд їхньої заяви про отримання грін карти в майбутньому, а в деяких випадках і до заборони на в’їзд в США.

Надання неправдивих відомостей батьками може розглядатися як імміграційний обман, за який передбачено суворі покарання. До таких покарань належить обмежена здатність іноземцем скористатись імміграційними пільгами, в тому числі  правом на постійне проживання, а також можливий штраф в розмірі 10 тис долларів США, або позбавлення волі до 5 років.  

2. Ваші батьки знаходяться за межами США.  В цьому випадку процедура оформлення грін карти для ваших батьків починається з подання петиції (клопотання) громадянином США до Служби з питань громадянства та імміграції США (надалі - USCIS).  Після того як USCIS затвердить петицію, документи будуть направлені до Національного Візового Центру для подальшого розгляду (далі - NVC). NVC направить до громадянина США інструкції по оплаті реєстраційного збору і Інформаційний пакет.  Як тільки NVC визначить що всі документи для отримання грін карти зібрані, вашим батькам буде призначена візова співбесіда. Після цього NVC відправить сформований імміграційний файл ваших батьків з супроводжуючими документами до американського посольства для проходження візової співбесіди. На пропускному пункті представник Митної і Прикордонної служби США поставить штамп в паспорті ваших батьків і прикріпить тимчасову форму Form I-551 (green card), яка підтверджує присвоєння статусу особи з посвідкою на проживання в США. А самі ж грін карти ваших батьків у вигляді пластикових карток будуть відправлені поштою на адресу громадянина США.   

Оксана Сахнюк, імміграційний адвокат

Immigration Law Group, Chicago, IL

www.myusaimmigration.com 

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 7291