...надано право оскаржувати незаконні рішення і дії органів Державної податкової служби в адміністративному порядку, – В.Хабібуллін, член Громадської ради при ДПС України...

У відповідності до Податкового кодексу України (ст. 56) та у відповідності до «Положення про порядок подання та розгляду скарг платників податків органами державної податкової служби» від 23.12.2010 №1001, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 6 січня 2011 за N 10/18748 (надалі за текстом – Положення про порядок подання та розгляду скарг платників податків органами державної податкової служби) – оскарження є одним із способів забезпечення захисту порушених прав. Додатково надано право оскаржувати незаконні рішення і дії органів Державної податкової служби в адміністративному порядку.


Отже, також у відповідності до Науково –практичного коментаря до Податкового кодексу України, за загальною редакцією М.Я.Азарова, який рекомендовано до друку Вченою радою Національного університету державної податкової служби України – будь-яке рішення органів Державної податкової служби, що зачіпає інтереси або права Платника податків, може бути оскаржене як в адміністративному, так і в судовому порядку (том 1, стор. 159).

У відповідності до Податкового кодексу України – (ст. 55): Податкове повідомлення-рішення про визначення суми грошового зобов'язання платника податків або будь-яке інше рішення контролюючого органу МОЖЕ БУТИ СКАСОВАНЕ контролюючим органом вищого рівня під час проведення процедури його АДМІНІСТРАТИВНОГО ОСКАРЖЕННЯ та в інших випадках у разі встановлення невідповідності таких рішень актам законодавства. 

У відповідності до Податкового кодексу України (ст. 56) та у відповідності до «Положення про порядок подання та розгляду скарг платників податків органами державної податкової служби» – рішення, прийняті контролюючим органом, МОЖУТЬ БУТИ ОСКАРЖЕНІ в адміністративному або судовому порядку. У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених цим Кодексом або іншими законами України, він МАЄ ПРАВО ЗВЕРНУТИСЯ ДО КОНТРОЛЮЮЧОГО ОРГАНУ ВИЩОГО РІВНЯ ІЗ СКАРГОЮ ПРО ПЕРЕГЛЯД ЦЬОГО РІШЕННЯ. Скарга подається до контролюючого органу вищого рівня у письмовій формі … протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.

З великою повагою і сподіванням виявитися корисним,

Вадим Хабібуллін

член Громадської ради при центральному органі виконавчої влади

– при Державній податковій службі України

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 1252