08.11.2013 року у Верховній Раді України було зареєстровано законопроект № 3590 «Про легалізацію доходів юридичних осіб та фізичних осіб». Автором даного законопроекту є народний депутат України Смітюх Г.Є., який пропонує на законодавчому рівні оголосити  легалізацію доходів юридичних та фізичних осіб.

За даним законопроектом на протязі року (який почне відраховуватись з моменту набрання законом чинності), фізичні та юридичні особи шляхом подання декларації до Міністерства юстиції України  зможуть в добровільному порядку задекларувати доходи, у вигляді грошових коштів,  цінних паперів, майна (рухомого та нерухомого), майнові права на різного роду об’єкти, майно що знаходиться за кордоном і з яких не були сплачені податки. Дія даного законопроекту не поширюється на доходи, що були отримані злочинним шляхом. За результатами поданої декларації на протязі 10 днів Мінюст повинен видати свідоцтво про легалізацію доходів, за який справляється плата в розмірі 1% від суми задекларованих доходів. Держава гарантує, що проти особи яка подала декларацію не буде порушено адміністративну справу чи кримінальне провадження, а інформація яка стала відома Мінюсту не буде передаватись до правоохоронних органів, окрім випадку коли є рішення Верховного суду України, якщо проти особи буде порушено іншу кримінальну справу, не пов’язану з легалізацією. Посадовим особам Мінюсту яким така інформація стала відома під час виконання службових обов’язків загрожує до 5 років позбавлення волі, за незаконне розголошення такої інформації. Суб’єкт легалізації доходів може вільно буз будь-яких обмежень володіти, користуватись і розпоряджатись легалізованими об’єктами власності, включаючи правом на розміщення у іноземних банках визначених у державному свідоцтві коштів без одержання для цього дозволу Національного банку України».  

Такими механізмами час від часу користуються різні країни і в деяких випадках такі дії мають досить непоганий результат, проте чи спрацює така ініціатива в Україні питання покаже час, але особисто я б не надто на це розраховувала. По-перше, особи які не бажали й досі легалізувати свої доходи не буде робити це й зараз, оскільки не надто хочеться щоб інформація про твоє майно знаходилась в розпорядженні органів державної влади, яка не завжди може гарантувати її безпеку (чого лише варта нещодавня ситуація з державними реєстрами Мінюсту). По-друге, особисто мені не дуже подобається, норма за якою відомості з даної декларації можуть бути розголошені правоохоронним органам за рішенням Верховного суду, у випадку порушення проти особи іншої кримінального провадження, що не пов’язане з легалізацією. Враховуючи повальну недовіру з боку громадян до правоохоронної системи і коли існує механізм порушення кримінальних проваджень лише за заявою, то така ситуація  може привести до того, що «нечисті на руку» конкуренти та шахраї, використовуючи прогалини та недосконалість українського законодавства на абсолютно законних підставах отримувати необхідну їм інформацію про статки своїх «ворогів».. І нарешті, як на мене такі ініціативи, черговий раз доводять неефективність українського законодавства щодо контролю з боку за сплатою податків з боку своїх же громадян… 

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 802