Рятуйте своє заставлене РУХОМЕ майно! Виконавчі написи нотаріусів поза законом? ...не передбачено звернення стягнення на заставлене майно шляхом вчинення нотаріусом виконавчого напису, оскільки таке звернення може бути вчинено лише на підставі рішення суду... - Вадим Хабібуллін

Вадим Хабібуллін:  Рятуйте своє заставлене РУХОМЕ майно!

Рятуйте своє заставлене РУХОМЕ майно! Виконавчі написи нотаріусів поза законом? ...не передбачено звернення стягнення на заставлене майно шляхом вчинення нотаріусом виконавчого напису, оскільки таке звернення може бути вчинено лише на підставі рішення суду... - Вадим Хабібуллін

Виконавчі написи нотаріусів поза законом? ...не передбачено звернення стягнення на заставлене майно шляхом вчинення нотаріусом виконавчого напису, оскільки таке звернення може бути вчинено лише на підставі рішення суду... АБО ...звернення стягнення на предмет забезпечувального обтяження здійснюється на підставі рішення суду в порядку, встановленому законом, або в позасудовому порядку згідно із цим законом. Вказаний закон не передбачає такий позасудовий засіб звернення, як стягнення на підставі виконавчого напису...


Згідно ст. 1 Закону України ”Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень” – Закон визначає правовий режим регулювання обтяжень рухомого майна, встановлених з метою забезпечення виконання зобов’язань, а також правовий режим виникнення, оприлюднення та реалізації інших прав юридичних і фізичних осіб стосовно РУХОМОГО майна.

Відповідно до ч. 1 ст. цього Закону до забезпечувальних обтяжень належать застава рухомого майна згідно з параграфом 6 глави 49 Цивільного кодексу України, що виникає на підставі договору.

Частиною 1 ст. 590 Цивільного кодексу України визначено, що звернення стягнення на предмет застави здійснюється за рішенням суду, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно з ч. 1 ст. 24 Закону України ”Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень”, звернення стягнення на предмет забезпечувального обтяження здійснюється на підставі рішення суду в порядку, встановленому законом, або в позасудовому порядку згідно із цим Законом.

Таким чином, вищенаведеними нормами Закону України ”Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень” не передбачено звернення стягнення на заставлене майно шляхом вчинення нотаріусом виконавчого напису, оскільки таке звернення може бути вчинено лише на підставі рішення суду.

Окрім того, частинами 1, 3 розділу IX ”Прикінцеві та перехідні положення Закону України ”Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень”, визначено, що законодавчі та інші нормативно-правові акти, прийняті до набрання чинності цим Законом, застосовуються в частині, що не суперечить цьому закону.

Частина 6 ст. 20 Закону України ”Про заставу” передбачає можливість вчинення виконавчого напису, якщо інше не встановлено законом. Але законом встановлено інше, а саме: ч. 1 ст. 24 Закону України ”Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень” визначено, що звернення стягнення на предмет забезпечувального обтяження здійснюється на підставі рішення суду в порядку, встановленому законом, або в позасудовому порядку згідно із цим законом. Вказаний закон не передбачає такий позасудовий засіб звернення, як стягнення на підставі виконавчого напису.
...

- http://antiraid.com.ua/forum/index.php?showtopic=828
- http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/1449389

Рекомендації:


1. банківськім установам будь-якого рівня - утриматись від можливих неправомірних помилкових чи навмисних дій та заходів стосовно БОРЖНИКІВ та їх майна

2. боржникам, поручителям – особливо ретельно контролювати (перевіряти, оскаржувати, скасовувати) виконавчі написи нотаріусів, дії (бездіяльність) державної виконавчої служби, працівників банківських установ на відповідність їх вимогам чинного законодавства та у разі необхідності вживати правові дії та заходи із захисту прав та законних інтересів і майна у справах про стягнення боргів та/чи/або залучати у своїх регіонах адвокатів, тривалою і публічною правничою спеціалізацією яких є правовий захист у боргах (стягнення, захист), виконавче провадження, правозахист кредиторів та боржників, тощо...

Скорочено рекомендації:
1. Банківським установам утримуватись щодо неправомірності до Боржників та їх майна
2. Боржникам – перевіряти, скасовувати Виконавчі написи нотаріусів...


Сподіваюсь, виявився Вам корисним.
З великою повагою,
Вадим Хабібуллін

 

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 1427