Строк затримки по виплатам сум, що стягнуті Державною виконавчою службою України за рішеннями судів та інших органів та обліковуються на рахунках що відкриті в органах Державної казначейської служби України, складає від двох тижнів до двох місяців з моменту стягнення.

Відповідно до пункту 12.1 Розділу ХІІ. Наказу Міністерства юстиції України від 02.04.2012  № 512/5 «Про затвердження Інструкції з організації примусового виконання рішень», органи Державної виконавчої служби України мають відповідні рахунки в органах Державної казначейської служби України для обліку депозитних сум і зарахування стягнутих з боржників коштів та їх виплати стягувачам у національній валюті, а також відповідні рахунки для обліку аналогічних операцій в іноземній валюті в банках.

За повідомленням стягувачів з різних регіонів України, строк затримки по виплатам сум, що стягнуті Державною виконавчою службою України за рішеннями судів та інших органів та обліковуються на рахунках що відкриті в органах Державної казначейської служби України, складає від двох тижнів до двох місяців з моменту стягнення.

Таким чином, держава весь цей час безкоштовно та без відома власника, користується коштами які їй не належать.

Посадовці ДКСУ скарги стягувачів навіть слухати не хочуть, мотивуючи це тим, що останні не є розпорядниками рахунку ДВС, та радять «йти розбиратися з виконавчою службою».

Стягувачі, які не можуть отримати стягнуту за рішенням суду заробітну плату, борг, чи банківський депозит, весь свій справедливий гнів несправедливо обрушують на державного виконавця, не вірячи що держава може їх так нахабно дурити. Посадовці Державної казначейської служби України мотивують свої дії тим, що в першу чергу проводяться платежі за захищеними статтями видатків бюджету. Проте яке відношення має бюджет до коштів абстрактного Петренка, які стягнуто за рішенням суду з Іваненка? Чому держава вважає кошти що надійшли «транзитом» на її казначейський рахунок, своїми власними?   Андрій Авторгов, адвокат, к.ю.н., член громадської ради при Державній виконавчій службі України

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 4630