Дедалі частіше у ЗМІ з'являється інформація про чергові обшуки, які проводять  ІТ компаніях.

За даними УНІАН  тільки Державна фіскальна служба з початку року провела 17 планових і 170 позапланових перевірок IT-компаній.

Сьогоднішня ситуація дає підстави стверджувати, що така практика не втратить своєї актуальності ще довгий час, тому нині важливо убезпечити себе і свій бізнес від можливих негативних наслідків надмірної активності фіскалів та правоохоронців.Зараз під загрозою опинився сам головний офіс Facebook.

Ще в листопаді Печерский суд Киева, розглядаючи справу № 757/43340/15-к зобов`язав адміністрацію соціальної мережі надати вітчизняній прокуратурі  доступ до штаб квартири в Менло-Парку  та Лондоні.

Обґрунтовуючи внесене клопотання сторона кримінального провадження - прокурор Машков О.О. вказав, що прокуратурою міста Києва проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12015100100004393 від 16.04.2015, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого п. 12 ч. 2 ст. 115 КК України (умисне вбивство за попередньою змовою групою осіб).

Слідчий зазначив, що по даному кримінальному провадженні провадяться слідчі дії, в зв'язку з чим виникла необхідність в отриманні доступу до документів, які перебувають у адміністрації соціальної мережі: «www.facebook.com», розташованому за адресою: Facebook Inc. 10 Brock Street, NW1 3FG London, United Kindom 1601 Willow Road Menlo Park, CA 94025 United States.

Насправді, слідчим потрібно отримати доступ до одного з Facebook-аккаунта, який вже видалено із мережі, що значно ускладнює завдання.У разі, якщо адміністрація мережі відмовиться або не зможе надати фізичний доступ до таких документів, суд може постановити провести обшук в Facebook, щоб ці документи вилучити.

Строк дії ухвали спливає 18 грудня 2015 року. Отже, є всі шанси припускати, що працівники прокуратури м. Києва отримають шанс відсвяткувати Різдво у Штатах.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 618