У деяких засобах масової інформації була подана новина, про те, що органи ДАІ будуть затримувати транспортні засоби, власники яких мають заборгованість по кредиту. Це не зовсім відповідає дійсності.

Затримання транспортного засобу можливе лише після прийняття судового рішення, і виключно в процедурі виконавчого провадження, за постановою державного виконавця.

Протизаконні дії банку, який запрошує боржника на нібито перевірку заставленого майна і обманним шляхом блокує транспортний засіб, відбирає у позичальника техпаспорт або ключі, дана постанова не охоплює і дозвіл на такі дії не дає. У цьому випадку позичальнику слід звертатись до правоохоронних органів, оскільки у діях посадових осіб банку є всі ознаки злочину і автомобіль йому має бути негайно повернутий. Боржник, стосовно якого не приймалось рішення суду, незважаючи на заборгованість, може користуватись даним транспортним засобом і навіть виїзжати ним за межі України.

З повагою, Авторгов Андрій Миколайович, адвокат, кандидат юридичних наук.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 946