18 грудня 2011 року набрав чинності Закон України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури припинення юридичних осіб та підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців за їх рішенням”.

18 грудня 2011 року набрав чинності Закон України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури припинення юридичних осіб та підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців за їх рішенням”. Метою даного закону є запровадження дієвого механізму взаємообміну між державним реєстратором та органами державної податкової служби, Пенсійного фонду документами (повідомленнями, інформацією), що підтверджують неможливість проведення позапланової перевірки контролюючим органом, яка була призначена у зв’язку з припиненням суб’єкта господарювання або про усунення обставин, що унеможливлювали проведення позапланової перевірки.

Основними новаціями, які встановлює зазначений Закон України є:

  1. покладення функції надання повідомлень від державної податкової служби і Пенсійного фонду на згадані органи;
  2. скорочено строки проведення перевірок контролюючими органами;
  3. встановлюється адміністративна відповідальність для посадових осіб державної податкової служби, Пенсійного фонду за несвоєчасне подання документів;
  4. встановлена відповідальність для голови ліквідаційної комісії чи ліквідатора за порушення вимог проведення державної реєстрації ліквідації підприємства.

Загалом зазначені нововведення мають доволі позитивне значення. Проте і досі існують значні недоліки у процедурі припинення діяльності підприємств. Доцільно було б замінити документообіг з паперового на електронний. Це б призвело до економії фінансових ресурсів і часу як для підприємців, так і для державних органів.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 769