Київська міліція відкрила кримінальне провадження проти посадових осіб НАК «Нафтогаз України» за фактом фальсифікації звітної документації компанії, а саме завищення на 7,56 млрд кубів обсягів споживання газу населенням у 2013 році.

«Фахівці «Публічного аудиту», будучи учасниками робочої групи парламенту з питань перевірки тарифів, виявили у звітній документації компанії НАК «Нафтогаз України» за 2014-й рік викривлення даних щодо обсягів споживання газу населенням у 2013 році – вони завищені на 7,56 млрд кубів. У грошовому еквіваленті сума колосальна – вона сягає понад 2,5 млрд грн. Про цей факт було повідомлено Генпрокуратуру і, відповідно, розпочалося досудове розслідування за ч. 2 ст. 366 КК України – службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки.

Звісно, кваліфікація неповна – як мінімум, не вистачає ще зловживання службовим становищем. Проте вже сам факт початку розслідування – серйозний крок. Якщо правоохоронці підійдуть до нього не як до формальності, а з усією серйозністю, вони викриють злочин державного рівня. Слідство має дати відповіді на два основні питання. По-перше, куди й на що були списані ці 7,5 млрд кубів газу. По-друге, і найосновніше, обґрунтувати зв’язок між підробкою та її наслідками, а саме завищеними вдвічі тарифами на газ для населення. За великим рахунком, усі споживачі є потерпілими від цих злочинних дій.

За умови підтвердження недостовірної інформації щодо балансів газу Нацкомісія, що здійснює регулювання у справах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), матиме всі підстави переглянути тарифи.

1

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 555