Після прийняття змін до Постанови КМУ №1102, яка регламентує порядок розшуку та тимчасового затримання транспортного засобу боржника органами ДАІ у виконавчому провадженні, ЗМІ та Інтернет- видання зарясніли повідомленнями про зловживання власників спеціальних майданчиків, які відмовляються повертати автомобіль власнику, вимагаючи сплати коштів за свої послуги у розмірі, який є явно завищеним.

Мова йде про випадки, коли боржник сплатив борг, отримав у державного виконавця постанову про закінчення виконавчого провадження, якою також знято арешт з автомобіля та припинено його розшук.

Хочу зазначити, що розшук, тимчасове затримання та зберігання транспортного засобу боржника органами ДАІ, у даному випадку, охоплюється поняттям «розшук транспортного засобу боржника у виконавчому провадженні».

Відповідно до частини 3 статті 40 Закону України «Про виконавче провадження», витрати органів внутрішніх справ, пов'язані з розшуком транспортних засобів боржника, стягуються з боржника за ухвалою суду.

Таким чином, право визначати правомірність та обґрунтованість таких витрат та їх розмір, надано виключно суду.

Будь які дії пов’язані з намаганням власника спеціального майданчика, або стоянки, після винесення державним виконавцем постанови про закінчення виконавчого провадження, зняття з автомобіля арешту та припинення його розшуку, ставити в залежність повернення автомобіля від сплати його власником суми за перебування транспортного засобу боржника на такому спецмайданчику є неправомірними, та можуть вважатись кримінально карним діяннями, відповідальність за яке передбачено статтею 356 «Самоправство» Кримінального кодексу України.


Авторгов Андрій Миколайович, адвокат, кандидат юридичних наук.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 1937