23 червня 2014 року народним депутатом  Миколою Княжицьким зареєстровано Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо дерегулювання діяльності з надання програмної послуги та удосконалення державного регулювання діяльності провайдерів програмної послуги (реєстраційний № 4150а).

Вказаний законопроект передбачає скасування обов’язкового ліцензування діяльності провайдерів програмної послуги, які не використовують радіочастотний ресурс.

При цьому провайдеру програмної послуги для здійснення відповідної діяльності достатнім буде  пройти процедуру   реєстрації та бути внесеним у відповідний реєстр.

Додатково вказаним законопроектом передбачається розширення повноважень Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення,  що особливо актуально в світлі останніх судових процесів щодо заборони трансляції в Україні низки російських телеканалів. Якщо сьогодні для того, щоб заборонити трансляцію певного каналу, Нацрада повинна звертатись до суду із відповідною вимогою, то зазначеним законопроектом передбачається наділення Нацради відповідними повноваженнями без судового рішення. Це в першу чергу стосується каналів,  що походить з країн, які не ратифікували конвенцію про транскордонне телебачення або, тих, які суперечать діючому законодавству України.

Також законопроект 4150а містить норми, що регулюють діяльність осіб, які здійснюють мовлення в мережі Інтернет, що також є досить важливим, оскільки на сьогодні це питання достатньо законодавчо не визначене.

Розмови щодо необхідності відміни ліцензування діяльності провайдерів програмної послуги точаться вже дуже давно і експерти вже зараз зазначають, що впровадження такої норми  значно спростить діяльність провайдерів програмної послуги, яка на сьогоднішній день дуже ускладнена різноманітними бюрократичними процедурами.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 857