На сьогоднішній день складається негативна ситуація із сплатою екологічного податку. Так, підприємства, які на своїй території тимчасово розміщують відходи виробництва змушені подвійно сплачувати екологічний податок: самостійно як тимчасові зберігачі відходів та під час оплати послуг спеціалізованим підприємствам, які здійснюють вивіз та подальшу утилізацію таких відходів.

На сьогоднішній день складається негативна ситуація із сплатою екологічного податку. Так, підприємства, які на своїй території тимчасово розміщують відходи виробництва змушені подвійно сплачувати екологічний податок: самостійно як тимчасові зберігачі відходів та під час оплати послуг спеціалізованим підприємствам, які здійснюють вивіз та подальшу утилізацію таких відходів. Адже під час укладання такого договору спеціалізовані підприємства, як правило, включають розмір екологічного податку у вартість наданих послуг за договором.

Такий стан речей призводить до значного податкового навантаження на промислові підприємства.

Ситуація слалася таким чином із-за прогалини у податковому законодавстві. У статті 14 Податкового кодексу України визначено, що розміщення відходів – це зберігання (тимчасове розміщення до утилізації чи видалення) та захоронення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи об'єктах (місцях розміщення відходів, сховищах, полігонах, комплексах, спорудах, ділянках надр тощо), на використання яких отримано дозвіл спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері поводження з відходами.

Тому підприємства які тимчасово розміщують відходи змушені сплачувати екологічний податок.

З метою уникнення подвійного оподаткування та зменшення податкового навантаження на підприємства Рада підприємців при Кабінеті Міністрів України пропонує внести такі зміни до Податкового кодексу:

- пункт 242.1.3. доповнити реченням такого змісту: «Підприємства, установи та організації, які здійснюють розміщення відходів звільняються від сплати екологічного податку за наявності укладеного договору із спеціалізованим підприємством щодо надання послуг з вивезення (розміщення) та(або) подальшої утилізації таких відходів. У зазначеному випадку екологічний податок сплачується спеціалізованим підприємством, яке надає послугу з вивезення (розміщення) та(або) утилізації таких відходів».

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 2087