03 липня 2014 року Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект  № 4185а-2 «Про реструктуризацію кредитних зобов'язань з іноземної валюти в гривню». «За» проголосували 289 народних депутатів.

Законопроект передбачає механізм вирішення проблемних питань фізичних осіб, що мають зобов’язання за договорами споживчого кредиту в іноземній валюті, які отримано з метою придбання нерухомості. Положення законопроекту надають можливість фізичній особі-позичальнику протягом 3 місяців з моменту набрання чинності цим законом звернутись до банку з заявою про проведення реструктуризації зобов’язань за кредитом в іноземній валюті, що відповідають ознакам, визначених проектом.

Банки зобов’язані провести реструктуризацію за такими кредитами шляхом зміни валюти виконання зобов’язань з іноземної валюти на національну валюту України – гривню. Крім того, закріплюється можливість погашення зобов’язань за кредитом в іноземній валюті, забезпеченим іпотекою, за рахунок передачі позичальником предмета іпотеки іпотекодержателю. Законопроект передбачає, що реструктуризації підлягають зобов’язання за кредитом в іноземній валюті, що відповідає сукупності таких ознак:

·         кредит було отримано споживачем у розумінні Закону України «Про захист прав споживачів»;

·         кредит було отримано на придбання житлової нерухомості або майнових прав на житлову нерухомість для власного проживання, яке є єдиним житлом фізичної особи та/або його сім’ї, та забезпечений цією нерухомістю або цими майновими правами;

·         загальна сума несплачених зобов’язань за кредитом не перевищує 1 млн. гривень за офіційним курсом гривні до іноземних валют станом на 01.01.2014.

·         відсутність заборгованості за кредитом станом на 01.01.2014 або її погашення до моменту реструктуризації. Автор законопроекту Руслан Князевич вважає, що реалізація норм закону допоможе мінімізувати вплив девальвації національної валюти на фізичних осіб, які мають кредит в іноземній валюті, забезпечений іпотекою. Це безперечно захистить населення від несприятливих економічних впливів, а також убезпечить банки від збільшення обсягів проблемних кредитів на їх балансах. Голова Верховної Ради Олександр Турчинов відзначив, що законопроект має бути якісно доопрацьовано, а саме, узгоджено з Нацбанком та Міністерством фінансів України

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 2405