Проте наскільки просто в нас розпочати бізнес, серед населення планети Земля ходять легенди, і кожен підприємець який реєстрував бізнес в Україні може написати трактат з детальною картою всіх чиновницьких кабінетів, які йому довелось пройти перш ніж отримав необхідну документацію. 


Якщо ж після всіх цих перепетій бізнес більш-менш працює, то «позитивні» враження пов’язані з його відкриттям, з часом забуваються, але коли все йде не так як ми планувати спочатку і підприємець змушений прийняти рішення  про припинення діяльності фізичної особи-підприємця (ФОП) то тут його чекає зайняття, яке теж під силу пережити далеко не кожному. Адже чекати проведення перевірки податковою службою слід чекати місяцями. Сама податкова про цю проблему знає і взялась її вирішувати, але як на мене досить оригінальним шляхом.  

26.03.2012 року Державна податкова служба України на своєму офіційному сайті оприлюднила Проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо проведення перевірок у зв’язку з припиненням за заявницьким принципом підприємницької діяльності фізичних осіб – підприємців, які не мають найманих працівників)".

Текст даного законопроекту зазначає, що документальна позапланова виїзна перевірка з підстав, визначених у цьому підпункті, проводиться для фізичних осіб – підприємців за скороченою процедурою виключно у разі наявності за 3 останні  календарні роки одночасно таких умов:

а) платником податку подано податкову звітність з нульовими показниками у встановлені законодавством терміни;

б) платник податку не зареєстрований як платник податку на додану вартість;

в) в органах податкової служби відсутня податкова інформація щодо:

- використання праці найманих фізичних осіб;

- відкритих рахунків у банках та інших фінансових установах;”

Якщо фізична особа-підприємець відповідає зазначеним вище критеріям то перевірка не повинна тривати більше 3-х робочих днів.

 

Інакше кажучи податкова офіційно заявила, що якщо Ви шановні ФОПівці  хочете без проблем припинити підприємницьку діяльність та швидко пройти податкову перевірку, то з моменту останньої операції будьте ласкаві зачекати 3 рочки перед тим, як приймете рішення про припинення, та ще й  при цьому не забудьте закрити всі рахунки, і здавати на протязі цих самих 3 років податкову звітність з нульовими показниками (і це на фоні того, що мінімум 1 раз в рік податкова міняє бланки звітності).  

Такою ініціативою податкова фактично визнала свою неспроможність, або своє не бажання проводити перевірку фізичних – осіб підприємців під час припинення підприємницької діяльності, і замість того, щоб взагалі спростити і зробити таку перевірку формальною, вони вигадують можливості її відкладення…. на 3 роки.

Особисто мені взагалі незрозуміла ситуація с перевіркою фізичних осіб-підприємців під час припинення підприємницької діяльності (особливо, що стосується тих, які знаходились на єдиному податку)… що там можна перевіряти, як на мене єдине що варто перевірити це факт сплати єдиного податку (копії квитанції), здану звітність і річний оборот (який не повинен вийти за певні межі і чудово видно з банківської виписки або з заповненої книги)…

Податкова ж натомість, просить надати окрім виписок, звітності, книжки, всі копії договорі та актів виконаних робіт, а потім сама ж в них і плутається. А так буде офіційний закон, який дозволяє податковій «порекомендувати» ФОПу прийти через 3 роки….

І цей самий ФОП «вимушений» буде прийти через 3 роки, адже якщо він подасть заяву на проведення перевірки сьогодні, таж сама податкова знайде спосіб перевірити його не раніше ніж через 3 роки. 

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 1609