В епоху домінування сучасних та інноваційних  технологій  все більшого розповсюдження набуває практика розрахунків між особами  із використанням електронних грошей.

 Зараз за допомогою електронних коштів можна придбати різноманітні товари, послуги, вони є  зручним та доступним засобом платежу. 

Як відомо, при використанні електронних коштів  обіг грошей відбувається не у звичному  паперовому вигляді, а за допомогою електронного гаманця користувача певної платіжної системи.

Слід одразу звернути увагу, що відповідно до українського законодавства єдиним законним платіжним засобом в Україні є гривня, а електронні кошти не прирівнюються до статусу гривні, оскільки випускаються банками і мають обмеження у розповсюдженні і здійсненні операцій за ними серед обмеженого кола осіб. 

Якщо у вас ще виникало питання, чи треба подавати декларацію про майновий стан і доходи, якщо ви отримали дохід від електронних грошей, Міндоходів в своєму роз’яснені наголосило на обов’язковості  оподаткування доходу фізичних осіб від електронних грошей.

У вказаному роз’ясненні наголошено, що,  якщо фізична особа отримує дохід у вигляді електронних грошей (WebMoney, UkrMoney, RBK Money, MoneXy, "Яндекс. Деньги" тощо), об'єкт оподаткування ПДФО у такої фізичної особи виникає у день зарахування коштів на електронний гаманець.

При цьому Міндоходів, нагадує  якщо згідно з нормами розд. IV Податкового кодексу окремі види оподатковуваних доходів (прибутків) не підлягають оподаткуванню під час їх нарахування чи виплати, але не є звільненими від оподаткування, платник податку зобов'язаний самостійно включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу податку та подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 1781