Відповідно до ст.75.1 Податкового кодексу України,  органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

При цьому, слід зауважити, що при будь-якій перевірці, всі докумени, які перевіряючий від Вас отримує, він повинен отримати за відповідним описом. Зазвичай, перевіряючи цього не роблять (не складають опису). 

Відповідно до ст.75.1 Податкового кодексу України,  органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

При цьому, слід зауважити, що при будь-якій перевірці, всі докумени, які перевіряючий від Вас отримує, він повинен отримати за відповідним описом.

Положення п.85.7. ст.85 Податкового кодексу України говорять, що «отримання копій документів оформляється описом. Копія опису, складеного посадовими (службовими) особами органу державної податкової служби, вручається під підпис платнику податків або його законному представнику. Якщо платник податків або його законний представник відмовляється від засвідчення опису або від підпису про отримання копії опису, то посадові (службові) особи органу державної податкової служби, які отримують копії, роблять відмітку про відмову від підпису».

Зазвичай, перевіряючи цього не роблять (не складають опису). Тому, хотілося б звернути увагу підприємців на те, що відсутність такого опису можна використати на свою користь у «війні» проти податківців.

Справа у тому, що ст. 4 Закону України «Про державну податкову службу в України», встановлено, що Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади.  

А положенням ст. 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Оскільки, вказаний спосіб отримання копій документів передбачений Податковим кодексом України, то дотримуватись його працівники Державної податкової служби зобов’язані.

А у випадку порушення вказаної норми (не складення опису, невручення його, або вручення несвоєчасно, або не уповноваженій особі підприємства), дані копії вважаються такими, що отримані з порушення вимог чинного законодавства України.

А відповідно до положень ч.3 ст.70 Кодексу адміністративного судочинства України, докази, одержані з порушенням закону, судом при вирішенні справи не беруться до уваги.

Таким чином, посилатись на вказані копії документів як на докази органи ДПС у суді не мають права.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 2522