Напевно, немає такого адвоката, який не знає що на проведення ряду дій, слідчому потрібно отримати ухвалу слідчого судді за місцем розташуваня органу досудового розслідування (ст. 132, 184 КПУ України). У разі встановлення (за загальними правилами) слідчим суддею, що скарга подана до суду з порушенням правил підсудності, чи в такому випадку слідчим суддею постановляється ухвала про повернення скарги як такої, що не підлягає розгляду в даному суді (п. 2 ч. 2 ст. 304 КПК України), чи слідчий суддя повинен, виходячи з вимог ст. 34 КПК України, звертатися з відповідним поданням до суду апеляційної інстанції (ВССУ) для вирішення питання про передачу судового провадження з одного суду до іншого? 

Останнім часовом суттєво побільшало випадків, коли на практиці, ми спостерігаємо абсолютно іншу ситуацію, де органом досудового розслідування (згідно витягу з Єдиного державного реєстру досудових розслідувань), є один орган досудового розслідування..., а дозвіл наприклад, на обшук та/або арешт рахунків надає суд який взагалі, немає жодного відношення до місця розташування органу досудового розслідування... Питання компетенції суддів кримінальної юстиції, в даному питанню потребує окремого з’ясування..., ПРОТЕ це не змінає проблем з якими зтикаються адвокати при захисті прав клієнта. Зокрема, якщо та какою “схемою” було накладено арешт на рахунки..., то виникає цілком логічне запитання: “А куди (точніше до якого суду) ми повиннні звертатись з клопатання про зняття арешту? До суду який виніс ухвалу про накладення арешту на рахунки, чи до суду за місцем розташування органу досудового розслідування?... Коли в черговий раз колектив ЮО Феміда не зміг між собою домовитись,., то прийняли “соломонове” рішення і звернулись з абсолютно однаковими скаргами до обох судів... І уявіть наше здивування коли обидва суду прийняли до свого провадження такі, скарги і призначили їх до розгляду!!!! Фактично почала з’являтись практика коли в українському законодавстві напроч зникає інститут територіальної підпорядкованості..., і кожен (шляхом певних маніпуляцій з документами та формулюваннями) може обрати той суд який його більш влаштовує... ДАЛІ БУДЕ.... 

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 454