18.01.2013р. набрав чинності закон «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» у новій редакції (№4212-VI). Зміни у процедурі банкрутства торкнулись, зокрема, підстав для порушення справи про банкрутство боржника. Так виходячи з попередньої редакції Закону та судової практики що склалася, безспірність вимог кредитора (кредиторів) підтверджувалась виконавчими документами, виключний перелік яких містився в Законі України "Про виконавче провадження».

Відповідно до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» у новій редакції, кредитор може звертатися до господарського суду з заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника виключно у випадку існування стосовно боржника рішення суду про задоволення вимог кредитора, що набрало законної сили.

Боржник у розумінні нової редакції Закону -це суб’єкт підприємницької діяльності (юридична особа або фізична особа – підприємець), неспроможний виконати протягом трьох місяців свої грошові зобов’язання після настання встановленого строку їх виконання, які підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, та постановою про відкриття виконавчого провадження, якщо інше не передбачено цим Законом.

Таким чином не може слугувати підставою для порушення провадження у справі про банкрутство невиконання боржником вимог виконавчих листів та наказів господарських судів що видаються судами на підставі рішень третейського суду та рішень Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті, вимоги Пенсійного Фонду України, і найголовніше, виконавчого напису нотаріуса. Враховуючи вищезазначене, кредиторам, які обирають такий спосіб захисту своїх прав як розгляд спору третейським судом, або звертаються до нотаріуса з заявою про вчинення виконавчого напису, слід пам’ятати про те, що з зазначеними рішеннями та виданими на їх виконання виконавчими документами, вони позбавлені права звертатися до господарського суду з заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника.

Проте такі кредитори не позбавлені права на звернення до органів Державної виконавчої служби з заявою про примусове виконання зазначених виконавчих документів у порядку встановленому Законом України «Про виконавче провадження».

 

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 3971