НБУ обмежив продаж валюти в одні руки сумою в 3 тис. грн. на добу. Обмеження передбачається постановою НБУ від 22 вересня 2014 № 591 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України"

"Враховуючи посилення напруги в готівковому сегменті валютного ринку, постановою передбачено зменшення максимальної суми продажу готівкової іноземної валюти одній особі в один операційний (робочий) день до суми, що не перевищує в еквіваленті 3000 гривень", – повідомляє НБУ Обмеження, однак, не торкнулося тих, кому іноземні гроші потрібні для погашення кредитів. "Ми ввели обмеження на покупку через касу банків (в еквіваленті 3 тис. грн на день). Ми розуміємо, що є валютні кредити, і зробили виняток: під погашення кредитів обмежувальна сума не поширюється", - заявила директор генерального департаменту грошово-кредитної політики НБУ Олена Щербакова. Крім того, постанова передбачає запровадження додаткових антикризових заходів у сфері здійснення деяких валютних операцій (імпорту без увезення товару на територію України, перерахування резидентами за межі України коштів в іноземній валюті з метою викупу в нерезидентів корпоративних прав, здійснення операцій на підставі індивідуальних ліцензій Національного банку України тощо). Відповідно до інформації, розміщеної на сайті НБУ, вищезазначені заходи мають виключно запобіжний і тимчасовий характер та спрямовані на мінімізацію відповідних негативних факторів на валютному ринку. Проте, з позитивними прогнозами НБУ важко погодитись. Основна причина рішення –панічний попит на валюту з боку населення. За даними НБУ, українці в серпні купили готівкової іноземної валюти на $ 201,3 млн більше, ніж продали. В цілому в січні-серпні чиста купівля валюти населенням становила $ 1,74 млрд, що в 6,6 рази більше, ніж за аналогічний період минулого року. Рішення НБУ було покликане обмежити попит на валюту серед населення. Однак, враховуючи реалії сьогодення, обмеження на продаж валюти не стабілізує валютний ринок, а лише прискорить девальвацію. Більше валюти в банківських обмінниках, за словами фінансистів, завдяки новаціям, не стане. Навпаки, штучне обмеження продажу валюти стимулюватиме чорний ринок і відкриє широке поле для спекуляцій. Дійсно, ринок, в тому числі і нелегальний, має особливість реагувати самим безпосереднім чином на всі утиски з боку державних контрольних органів. Також  нові обмеження ускладнять життя вкладникам, які розраховували на конвертацію депозитів. Так, в серпні-вересні банки обіцяли фізичним особам вигідні умови по депозитним вкладам: людині, що вкладала на депозитний рахунок (терміном від 2-4 тижнів до трьох місяців) гривню, гарантували її перерахунок в долари або євро після закінчення терміну вкладу. І головне - видачу на руки вже не гривні, а інвалюти. Очевидно, що на сьогодні виконання таких зобов‘язань унеможливлюється. Що, в свою чергу, може ще більше посилити незадоволення та паніку серед населення.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 1272