Вищий господарський суд України надав роз‘яснення щодо роботи господарських судів, розташованих на території АТО.

Вищий господарський суд в листі від 12 вересня 2014 року № 01-06/1290/14 повідомив, що згідно з розпорядженням Голови Вищого господарського суду України від 02.09.2014 N 28-р розгляд справ, підсудних господарським судам, розташованим у районі проведення АТО, здійснюється такими судами:

- господарських справ, підсудних господарському суду Донецької області, - господарським судом Запорізької області;

- господарських справ, підсудних господарському суду Луганської області, - господарським судом Харківської області;

- господарських справ, що підлягають перегляду в апеляційному порядку Донецьким апеляційним господарським судом, - Харківським апеляційним господарським судом.

Справи, розгляд яких не закінчено і які перебувають у провадженні місцевих, апеляційних судів, розташованих в районі проведення АТО, в разі неможливості здійснювати правосуддя передаються судам відповідно до встановленої підсудності протягом десяти робочих днів з дня прийняття розпорядження головою відповідного вищого спеціалізованого суду.

Зазначена передача здійснюється шляхом винесення відповідних ухвал. Розгляд переданих справ починається спочатку (шляхом винесення ухвали про прийняття справи до провадження). У разі неможливості передачі матеріалів справи відповідно до встановленої підсудності вчинення необхідних процесуальних дій здійснюється за документами і матеріалами, поданими учасниками судового процесу, за умови, що такі документи і матеріали є достатніми для ухвалення відповідного судового рішення.

Зазначені процесуальні дії вчиняються господарськими судами, визначеними Головою Вищого господарського суду України .

У таких випадках судовий збір за подання позовних заяв та інших звернень, сплачений при їх поданні до господарських судів, які розташовані в районі проведення АТО, повторно не сплачується і не стягується. Якщо ж такий збір сплачено не було, то його сплата (стягнення) здійснюється на загальних підставах відповідно до Закону України "Про судовий збір". Відновлення роботи господарських судів, розташованих в районі проведення АТО, здійснюється згідно з розпорядженням, виданим Головою Вищого господарського суду України. Територіальна підсудність справ, розгляд яких розпочинається після видання такого розпорядження, визначається за загальними правилами.

Однак місцеві та апеляційні суди, які вже розпочали розгляд справ, продовжують розгляд таких справ, тобто не передають їх за підсудністю після відновлення роботи відповідних місцевих або апеляційних судів у зв'язку із закінченням АТО.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 1285