Щодо переходу на єдиний податок. Відповідно до частини 1 пункту ІІ «Перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності» зазначений закон набирає чинності з 1 січня 2012 року.

Щодо переходу на єдиний податок. Відповідно до частини 1 пункту ІІ «Перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності» зазначений закон набирає чинності з 1 січня 2012 року. Крім того, у частині 3 зазначеного пункту вказано, що Указ Президента України від 03.07.1998 р. № 727/98 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва» втрачає свою дію.

Усі спірні моменти варто вирішувати у судовому порядку.

Щодо обов’язковості вказівки ціни товару. Відповідно до підпункту 6 частини 1 статті 15 Закону України «Про захист прав споживачів» інформація про продукцію повинна містити дані про ціну (тариф), умови та правила придбання продукції. Відповідно до частини 3 статті 15 зазначеного закону продавець (виконавець), який реалізує продукцію, повинен обов’язково зазначити ціну кожної одиниці такої продукції або однієї категорії продукції та ціну однієї стандартної одиниці цієї продукції. Написи щодо ціни реалізації продукції мають бути чіткими і простими для розуміння.

Отже, наявність ціни на товарі є обов’язковою.

Щодо сплати єдиного соціального внеску. Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» єдиний внесок нараховується на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб, та на суму доходу, що розподіляється між членами сім'ї фізичних осіб - підприємців, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

Таким чином сплачувати єдиний соціальний внесок за місяць у якому не отримано доходу не потрібно.

Щодо заміни свідоцтва про держреєстрацію старого зразка на новий. Згідно із Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» процес включення до Єдиного державного реєстру відомостей про юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців, зареєстрованих до 1 липня 2004-го, та заміни виданих їм свідоцтв на свідоцтва єдиного зразка триватиме протягом року і закінчиться 3 березня 2012 року.

Усі юридичні особи та фізичні особи — підприємці, створені та зареєстровані до 1 липня 2004 року, зобов’язані у встановлений строк подати державному реєстратору реєстраційну картку по формі № 6. Після цього відомості про них включать до Єдиного державного реєстру та відповідним чином замінять свідоцтва.

Свідоцтва про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців, оформлені з використанням бланків старого зразка та видані до 1 липня 2004 року, після 3 березня 2012-го будуть недійсними.

Щодо декларування фіксованого патенту. Порядок декларування фіксованого патенту не змінився.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 2065