Останнім часом збільшилась кількість звернень платників податків за юридичною допомогою щодо оскарження актів ДПІ про неможливості проведення податкових перевірок (або звірок). Причому найбільш унікальним в цій ситуації є той факт, що платник податків дізнається про такий акт від контрагентів, але аж ніяк не від «рідної податкової». Отримавши таку «радісну» звістку та вислухавши на свою адресу ряд «схвальних» висловів від контрагента, платник податків звертається до ДПІ з проханням видати даний акт для ознайомлення… Але в більшості випадків податкова відмовляється, або взагалі жодним чином не реагує на такі звернення.

В тих же випадках де цей акт вдається отримати здивуванню керівників підприємств просто немає меж. Отже, черговим «винаходом» податкової є написання службової записки (яка є внутрішнім документом), і проведення загадкової експертизи, котра встановлює не справжність підпису керівника на документах, в деяких випадках «експерти» ставлять під сумнів навіть нотаріально засвідчені документи. Як наслідок податкова складає АКТ, за результатами якого навіть не завжди приймає рішення. А сам акт розсилає по інших податкових, котрі на основі даного «документа» починають перевіряти контрагентів і знімати податковий кредит…

Якщо у Вас виникла така ситуація радимо звернути увагу на наступні факти: 1) відповідно до пп. 84.1., 84.2. ст. 84 Податкового кодексу України експертиза проводиться у разі, коли для вирішення питань, що мають значення для здійснення податкового контролю, необхідні спеціальні знання у галузі науки, мистецтва, техніки, економіки та в інших галузях. Залучення експерта здійснюється на договірних засадах та за рахунок коштів сторони, що є ініціатором залучення експерта. Експертиза призначається за заявою платника податків або за рішенням керівника (або його заступника)органу державної податкової служби, в яких зазначаються: підстави для залучення експерта; ім’я та по-батькові експерта; реквізити платника податків, стосовно якого здійснюється податковий контроль; питання поставлені до експерта; документи, предмети та інші матеріали, які подаються на розгляд експерта; 2) судова практика свідчить про те, що висновок експерта може бути доказом у справі лише тоді, коли експертиза здійснена на підставі ухвали суду відповідними судово-експертними установами, згідно зі ст. 81-85 КАС України; 3) найбільш унікальною є ситуація коли податкова посилається на той факт, що підписи на документах виконані не керівником юридичної особи. В той час як керівник з впевненістю стверджує що саме він підписав той чи інший документ, а «експерт» який провів експертизу навіть не забажав відібрати зразки підписів у керівника для дослідження; 4) службова записка це взагалі унікальний документ про який Податковий кодекс навіть гадки немає, тож і посилання на нього органів ДПІ у своїх актах є досить дивним як для платників податків так і судових органів.

РЕКОМЕНДАЦІЯ: якщо Ви потрапили в число тих «везунчиків», щодо яких органи ДПІ «провели» експертизу чи написали службову записку негайно звертайтесь до суду та оскаржуйте неправомірні дії суб’єкта владних повноважень.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 2390