Комітет по боротьбі з корупцією та захисту прав звернувся до Міністерства юстиції України із зверненням на підставі Закону України «Про звернення громадян». У свою чергу Міністерство юстиції не надало відповідь на звернення у строки покладені законодавством.

Оскільки цей факт вже не перший раз з Мін'юстом, Комітет був змушений подати скаргу на бездіяльність посадових осіб Міністерства юстиції України в Генеральну прокуратуру Україну на підставі ст. 29 Закону України «Про звернення громадян» щодо вжиття заходів прокурорського реагування та зобов'язати Мін'юст України і посадову особу розглянути звернення, прийняти рішення з забезпеченням його виконання.

Також на підставі ст. 212-3 Кодексу України про адміністративні порушення, яка передбачає «несвоєчасне надання інформації у випадках, коли така інформація підлягає наданню на запит громадянина відповідно до Закону України «Про звернення громадян», Комітет просить Генеральну прокуратуру Україну скласти протокол про вчинення посадовою особою адміністративного правопорушення і направити даний протокол до суду для подальшого притягнення цієї особи до адміністративної відповідальності за скоєне ним правопорушення.

Генеральна прокуратура України розглянула скаргу Комітету і направила документи за належністю до Міністерства юстиції України для організації перевірки та прийняття рішення відповідно до вимог чинного законодавства.

Міністерство юстиції України після отримання повідомлення від Генпрокуратури відправило відповідь Комітету на його звернення, але в свою чергу вони мабуть дуже поспішали, тому що відповідь прийшла без підпису уповноваженої особи Міністерства.

А ст. 15 Закону України «Про звернення громадян» чітко передбачено, що «відповідь за результатами розгляду заяв (клопотань) в обов'язковому порядку дається тим органом, який отримав ці заяви і до компетенції якого входить вирішення порушених у заявах (клопотаннях) питань, за підписом керівника або особи, яка виконує його обов'язки».

Так що ж це все таки?! Незнання законів або недбале ставлення працівників Міністерства юстиції? А якщо прокурор або суддя не буде знати законів? Можна було сказати «ну все буває», так якби це було перший раз ...

Голова Комітету по боротьбі

з корупцією та захисту прав

Олександр Супрун

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 1235