Актуальне в контексті новини про можливість виходу Wizz Air з України

Найбільший лоукост-перевізник «Wizz Air Україна» може припинити свою роботу. 24 жовтня Державна авіаційна служба України затвердила нові правила видачі та анулювання прав на перевезення громадян, які 13 листопада зареєстрували в Міністерстві юстиції. Згідно з ними, права на експлуатацію повітряних ліній для виконання міжнародних перевезень надаватимуться лише тим перевізникам, 50% уставного капіталу яких належать українській державі та/або її громадянам.

Крім того, згідно з положеннями нового порядку, право на експлуатацію повітряних ліній для виконання міжнародних перевезень буде надаватися за умови, якщо перевізник виконує регулярні повітряні перевезення в межах України протягом не менше 12 місяців.

Wizz Air має намір оскаржити рішення Державіаслужби. Зазначу, що воно дійсно перешкоджає умовам відкритого ринку і серйозно ускладнює появу в Україні нових європейських лоукостів. Нещодавно в ЗМІ з’явилися новини про суд між інших лоукост-перевізником, турецькою компанією Atlasjet Ukraine, яка судиться з МАУ і, як очікується, виграє справу, отримавши декілька ласих для МАУ напрямків. Але в Україна придумали, як створити перевізнику нельотні умови цілком у межах законодавчого процесу.

Тепер компаніям-перевізникам доведеться змінювати власників, так щоби ними стали резиденти України, аби потрапити на наш авіаринок. Але чи варта справа таких зусиль, якщо Україна так негостинно ставиться до іноземних компаній?

Просмотров: 859