Ім'я  компанії на вивісці - інструмент приваблення клієнтів, а не елемент декору

Дрібні підприємці часто нехтують потужним інструментом маркетингу – вивіскою. Вони роблять ремонт, ставлять вітрини, наймають персонал, складають асортимент і формують ціни. Але усі зусилля будуть марними, якщо до магазину не прийде клієнт.

ris4-0Є клієнти постійні – вони здійснюють покупки чи користаються послугами більш-менше регулярно. Є випадкові – вони зайдуть під впливом несвідомого імпульсу.

Випадкові - люди, що йдуть на роботу чи з роботи, або їдуть у власному авто чи у громадському транспорті. В якийсь момент те, що вони бачать, співпаде з тим, що їм зараз потрібно - тобто найближчий магазин "сигналить": "я тут і в мене є те, що ти шукаєш!" І тільки яскрава та оригінальна вивіска, а не плакат чи банер, може це сказати достатньо голосно.

Маркетологи порахували, що імпульсні покупки товарів чи послуг здійснюють

25% покупців великих торгових центрів

40% покупців дрібних магазинів

40% клієнтів автозаправок

40% відвідувачів ресторанів

45% клієнтів автомийок

Гачок, на який ловиться цей імпульс і який приводить клієнта всередину торгової точки – вивіска.

ris-4-5Підприємці, слухаючи менеджерів у рекламному агентстві, вимагають 100% гарантію: гроші, витрачені на вивіску, тут же мають повернутись у вигляді обов'язкової покупки.

Але вивіска не примушує купити. Переконують (а не примушують) вмілі продавці, вдала розкладка товарів, гарний асортимент, приємний запах в магазині, врешті-решт. І якщо продавці щойно пообідали пиріжками з горохом і часником, то ніяка найкреативніша вивіска розміром з вантажівку не затримає людину всередині довше ніж на 1 секунду.

Правильна вивіска

2 секунд вистачає людині для прийняття рішення – зайти чи не зайти до магазину. Протягом цього часу вивіска повинна сказати:

- ось як ми називаємось

- ось це ми робимо

- ось тут ми знаходимось

ris4-1Наприклад, вивіска – квадрат розміром 70х70см, надпис "Сахара", під ним – щось схоже на синьо-жовті хвилі. Чим займається компанія? Що вона продає – кондиціонери? купальники? чи цукор? Які послуги вона надає – це солярій? чи може турагентство?

ris4-2Або, наприклад, вивіска "Автомийка", розміщена над входом у цей заклад. Надпис, який означає : "Ось ця халабудка на узбіччі – автомийка" – проноситься повз автомобілістів на швидкості 80 км/год. За 2 секунди автомобіль проїжджає 44 метри. Водій помічає надпис, приймає рішення, але "пролітає" мимо... І ніхто до цієї автомийки не вернеться. І житиме вона за рахунок постійних клієнтів, втрачаючи більше 40% виручки щодня.

Правильна вивіска – максимально інформативна і стоїть у потрібному, добре виваженому, місці. А якщо вона буде ще і оригінальна – увага перехожих  гарантована.

Ціна питання – вивіска чи інша реклама?

Вартість вивіски залежить від її розмірів, дизайну, матеріалів, роботи майстрів по виготовленню та установці. Приблизно оцінити, скільки коштуватиме рекламний надпис, можна тут http://www.elf-light.ru/calc/, або тут http://akvarel.dp.ua/cena-dostavka/kalkulyator-vyivesok/ , або тут http://reklamadnepr.com/stoimost_vyveski.php .

Проте вивіска – не єдиний маркетинговий інструмент в руках власника бізнесу. Поруч з ним потрібно застосовувати і листівки, і акції, і ролики по телебаченню/радіо тощо. Скільки і на що ЕФЕКТИВНО витрачати – головний біль підприємця або рекламного агентства, до якого він звернувся.

Нехтувати вивіскою не можна, інакше всі потенційні клієнти пройдуть повз підприємця до сусідів-конкурентів.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 2409