ЄС не поспішає спрощувати візовий режим для українців

Мрія кожного українця - введення спрощеного візового режиму для поїздок до Євросоюзу, цілком досяжна. Незрозуміло тільки, коли це станеться:) Офіційно Міністерство закордонних справ констатує, що виконання законодавчого етапу плану дій щодо лібералізації візового режиму з Європейським Союзом поки не завершено. Чиновники сподіваються, що звіт, який готується Європейською Комісією щодо виконання Україною плану щодо лібералізації візового режиму з ЄС буде позитивним.

 

Свого часу був перший звіт Єврокомісії, в цілому позитивний. Україна більше, ніж на 80% виконала першу фазу плану лібералізації візового режиму, але ще залишається ряд важливих питань для її завершення і переходу до другої фази. Україні необхідно ввести біометричні паспорти. Такий паспорт відрізняється від звичайного тим, що у нього вбудований спеціальний чіп, що містить двомірну фотографію власника, а також його дані: прізвище, ім’я, по батькові, дату народження, номер паспорта, дату його видачі та закінчення строку дії. Головна перевага біометричного паспорту полягає у тому, що на пунктах прикордонного контролю деяких держав встановлено обладнання, що зчитує дані з мікрочіпа. Така процедура скорочує час вводу в прикордонну систему даних про особу, що перетинає кордон. Зараз у багатьох державах, де впроваджено контроль електронних паспортів, створено спеціальні коридори для мандрівників з електронними паспортами. Черга у таких коридорах рухається значно швидше.

 

Крім того, необхідно розробити та прийняти єдиний антидискримінаційний закон  і створити національний антикорупційний орган. Наразі в українському законодавстві містяться уривчасті та неповні антидискримінаційні положення, які належить розширити та систематизувати у відповідному законі. У ньому повинні міститися всезагальні норми щодо заборони дискримінації за статевою, національною та расовою ознаками, релігійною приналежністю, спорідненістю, віком, громадянству, інвалідністю, родом занять, а також сексуальною орієнтацією. Новий закон визначить відповідальність за дії, що містять у собі ознаки дискримінації.

 

Ймовірно, що пункти плану, які залишилися, можуть бути виконані до 2015 року. Але необхідно віддавати звіт, що для країни існують ризики відтоку зайнятого населення, а в результаті дефіцит трудових ресурсів. Оскільки, більшість українців, в першу чергу молодь, просто побіжать із країни, ледь будуть отримані паспорти і відкриті кордони.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 452