За повідомленням нардепів, Мінфін спільно з Державною фіскальною службою готує новий проект податкової реформи, який незабаром буде внесено на розгляд Верховної Ради. Проте цей проект містить суттєві ризики зловживань з боку фіскальних органів, а також змушує людей адміністративними методами повертати зароблені гроші в банки.

Основною зміною, яка приховується під поняттям «податкова реформа», є термінове повернення до введення 30% податку на видатки фізичних осіб, якщо вони перевищують їх доходи. База такого оподаткування – різниця між офіційними доходами та витратами. І якщо особа задекларувала більше 200 тис. грн доходів, вона зобов’язана протягом року відкрити депозитний рахунок у банку.  

Мабуть, недоречно змушувати людей адміністративними методами повертати зароблені гроші до банків, адже банківська система не відновлена і довіра до фінустанов вкрай низька.   А розширення повноважень фіскальних органів є величезним ризиком зловживань з їх боку. Вони можуть отримати право самостійно нараховувати суму податку, накладати арешт на майно фізичної особи та залучати податкову міліцію для документарної перевірки доходів і видатків громадян.

Тому, якщо від податкового тягаря та розгулу податківців раніше страждав тільки бізнес, тепер під удар можуть потрапити й звичайні громадяни. При чому це ніяк не узгоджується з задекларованою концепцію зниження податкового тиску та загалом ролі фіскальних і правоохоронних органів у економічній сфері.  

Нагадаю, згідно з попередньою версією «податкової реформи», всі громадяни повинні були подати з січня до листопада 2015 року «нульову» декларацію з зазначенням всіх доходів (готівкових грошей, заощаджень, банківських металів, рухомого та нерухомого майна, цінних паперів, часток/паїв в юридичних осіб тощо). Якщо фізична особа не подавала декларацію, фіскали автоматично мали підстави вважати, що вартість активів платника податків становить 200 тис. грн, при цьому наявні кошти й активи б не враховувалися.  

До речі, наприкінці минулого року саме через суперечливі положення від цієї податкової реформи відмовилися. 

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 480