Кабінет міністрів України розробив чудову програму розвитку фізичної культури та спорту на 2013-2017 роки. Вона вирішує більшість нагальних проблем. Але, на жаль, не пересічних українців, а лише окремої частини можновладців.

Україна займає 150 місце серед 223 країн світу за показником середньої тривалості життя. Мешканці нашої країни живуть на 10 років менше, ніж у Євросоюзі та багатьох країнах СНД, – дивним чином визнають наші чиновники. За даними Держстату, кожен десятий українець не доживає до 35 років, а кожен четвертий – до 60 років. Демографічна криза зумовлюється зменшенням кількості населення України з 52,2 мільйона у 1992 році до 45,6 мільйона у 2012 році.

"Спосіб життя населення України та стан сфери фізичної культури і спорту створюють загрозу здоров'ю та є суттєвим викликом для Української держави на сучасному етапі її розвитку", – роблять цілком слушні висновки у Кабміні.

Кабмін

Кабміну достеменно відомо як поліпшити життя українців

Бити на сполох треба було вже багато років тому. Але спосіб розпилу бюджету під прикриттям високих цілей, був винайдений відносно нещодавно. І зводиться він до розробки програми розвитку. Що саме розвивати вітчизняному чиновнику, за великим рахунком, не важливо. Аби було за що, а відповідна сфера розвитку віднайдеться завжди.

Бюджет перераспределен: кто может получить больше всех?

Саме, мабуть, тому у контексті продовження тривалості життя пересічних українців, наш чиновник прийшов до наступного висновку: "Проведення міжнародних змагань в Україні на високому організаційному рівні привертає до себе увагу світової спільноти, що зобов'язує підвищувати рівень розвитку фізичної культури і спорту до світових стандартів". Саме так звучить останній абзац Загальних положень Загальнодержавної соціальної програми розвитку фізичної культури і спорту на 2013-2017 роки (законопроект №2629, зареєстрований 22.03.2013). Чи є сталий зв'язок між проблемою та висновком – питання риторичне. Але кошти на реалізацію мрій авторів Програми, тобто Кабміну, знайти таки доведеться. Причому протягом п'яти років поспіль. Втім, у пояснювальній записці вказано, що "проект акта не містить в собі правил і процедур, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень".

Заради справедливості відмітимо, що автори Програми все-таки прописали мету Програми. Вона, на їх думку, полягає у створенні умов для:

- залучення широких верств населення до систематичних занять фізичною культурою і масовим спортом, популяризації здорового способу життя та сприяння розвитку фізкультурно-спортивної реабілітації;

- максимальної реалізації здібностей обдарованої молоді, в тому числі і молоді з інвалідністю, у дитячо-юнацькому, резервному спорті, спорті вищих досягнень та виховання її в дусі олімпізму.

Звучить чудово, чи не так?

Бюджет Украины

Програма влетить в копійку

Але як саме Кабмін хоче цього досягти? На жаль, як завжди. Завдання програми звучать ніби стенограми виступів керівників компартії минулого століття: ініціювати, забезпечувати, покращувати та збільшити. І жодної конкретики. Вона з'являється далі. У четвертому розділі, що присвячений моніторингу, оцінці та очікуваним результатам програми йдеться по те, що "Кабінет Міністрів України розробляє та затверджує заходи на виконання цієї Програми та орієнтовний обсяг їх фінансового забезпечення на відповідний рік з урахуванням фінансових можливостей бюджету".

У Азарова "крайне заинтересованы" в деньгах МВФ

Про що це говорить? Лише про те, що Кабмін розробив програму, що дає йому можливість самостійно та у ручному режимі виділяти будь-які кошти на будь-які заходи, прикриваючись цією Програмою. І саме за це мають проголосувати народні депутати. Принаймні, Кабміну цього дуже хотілося б.

Крім того, ті ж моніторинг та оцінка, за думкою авторів Програми, мають бути наступними: "Координація діяльності органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, здійснення моніторингу та оцінка виконання Програми щодо розвитку фізичної культури і спорту покладаються на центральний орган виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері фізичної культури і спорту". Тобто не встановлено а ні критеріїв, а ні відповідальності, нічого. Наприкінці Програми є лише прогноз результатів. Але ж ми знаємо, що абстрактний прогноз та цільові показники – речі надто різні. І талановитим чиновникам це відомо навіть краще за нас.

Программа активизации экономики: упор на быструю окупаемость

Що ще цікаво, так це те, як саме обґрунтовується необхідність прийняття Програми у пояснювальній записці: "Законопроект підготовлений на виконання протокольного рішення за результатами засідання Громадської гуманітарної ради, що відбулося 30 вересня 2010 р. під головуванням Президента України В. Ф. Януковича та резолюції Віце-прем'єр-міністра України Р. Богатирьової від 5 грудня 2012 р. № 42251/3/1-12". Із цього виникає цілком логічне запитання: чому Кабміну знадобилось більше двох років після прийняття відповідного рішення, аби нарешті щось почати робити? Невже закінчились ідеї?

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 1635