5 лютого, Верховна Рада ухвалила Закон України "Про добровільне об'єднання територіальних громад". Прийняття цього закону надає можливість декільком територіальним громадам (сільським, селищним або міським) об’єднуватися, що в свою чергу дає їм можливість отримувати додатково фінансування другого бюджетного рівня – доходів районного бюджету.

5 лютого, Верховна Рада ухвалила Закон України "Про добровільне об'єднання територіальних громад". Прийняття цього закону надає можливість декільком територіальним громадам (сільським, селищним або міським) об’єднуватися, що в свою чергу дає їм можливість отримувати додатково фінансування другого бюджетного рівня – доходів районного бюджету. Фактично такі об’єднання громад матимуть повноваження і ресурси на рівні міст обласного значення. Сьогодні точиться чимало дискусій, багато сільських рад апелюють до того, що в них забрали податок на доходи фізичних осіб (25%) і передали на більш вищі рівні бюджету. Однак, коли вони об’єднаюся, такі територіальні об’єднання зможуть отримувати податок на доходи фізичних осіб на рівні 60%. Як це зараз розписано у бюджетному кодексі 2015 року для районних бюджетів. Отже є фінансова мотивація і логіка для об’єднань, і це є базисом добровільності. Держава не заставляє об’єднуватись вона відкриває можливості для того щоб громади могли більше отримувати доходів і відповідно на свій розсуд більше розпоряджатись видатками по місцевим бюджетам. Об’єднання територіальних громад може триватиме до 3-4 місяців. А до 15 жовтня всі об'єднання територіальних громади мають бути зареєстровані задля того, щоб затверджувати бюджет на наступний рік по новому – більш вигідному принципу! Автор:Руслан Демчак

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 558