Митний союз – щось нове чи повернення до старого?

Уже тривалий час Україна не може визначитись з спрямуванням своєї діяльності Захід чи Схід? 20 років суспільство і владна еліта України ухиляються від вибору між Сходом (Росією) і Заходом (ЄС), дрейфуючи між ними. Багато країн і не бачать Україну ні з Заходом, ні з Сходом, а лише як “буй” який дрейфує між ними. “Буферна зона” таке зараз місце України у світі, нам потрібно врешті-решт вирішити який курс прийняти.

 

Митний союз – щось нове чи повернення до старого?

Протягом останніх кілька місяців політики активно обговорюють переваги і недоліки вступу України в митний союз з Росією, Білорусією і Казахстаном. Багато обіцянок лунає з боку Російського уряду, дійшло навіть до того, що Україні запропонували певну суму грошей, а в разі відмови погрожують економічними санкціями. Давайте уявимо ситуацію ми вступили в митний союз, так званий “3+1” в якому Україна буде всього лише “одиницею”, що ми з цього отримаємо?

Росія розробила цілу стратегію, щоб не дати Україні втекти.

"Газпром" заманює Україну у Митний союз мільярдами доларів. Україна могла б економити на газі близько 8 мільярдів доларів на рік у разі вступу до Митного союзу, про це заявив заступник глави правління "Газпрому" Валерій Голубєв у ході відповідей на запитання, що casino bonus codes надійшли в рамках форуму "ПЕК Росії в XXI столітті", повідомляє Інтерфакс-Україна. Але давайте подивимось на іншу сторону медалі наша економіка стане повністю залежною від російського газу, і в таких умовах, Росія зможе поставити на блакитне паливо таку ціну, яку вважатиме потрібною. Крім того, запаси газу є обмеженими і в будь-якому випадку треба переходити на енергозберігаючі технології.

Зріст обсягів експорту до Росії збільшиться на 4-9 млрд. доларів, що дасть змогу урівноважити торговельні баланси та підняти макроекономічні показники забезпечивши економічну стійкість. Але і тут є свій підводний камінь ЄС чітко дало зрозуміти, що Україні потрібно зробити вибір, тобто якщо Україна обере Схід – ЄС зменшить співпрацю з нами. Але Європа дає 80% усіх інвестицій в економіку України. Натомість Росія може запропонувати лише газ.

Політики і економісти, які добре знайомі з темою з впевністю можуть сказати, що участь у Митному союзі Україні нічого нового не принесе. Входження України до МС навряд чи сприятиме збільшенню обсягів торгівлі з іншими країнами-учасницями союзу, сумнівається Віталій Ваврищук, аналітик інвестиційної компанії BG Capital. Україна і зараз торгує зі всіма державами союзу в безмитному режимі.

Що нам справді дасть вступ у митний союз? Нові технології? Інвестиції? Незалежність від зовнішнього впливу? Нові перспективні ринки збуту? Аж ні як! Ми просто повернемось до забутого минулого. Нам потрібно розвиватись і йти вперед Схід – це минуле, яке ми пережили і до якого не потрібно повертатись.

Так з іншої сторони зона вільної торгівлі з ЄС вхід до якої потребує певних жертв. Більшість наших товарів не є конкурентоспроможними на європейському ринку, тобто на перших етапах звісно виникнуть перешкоди, але все-таки з часом наші виробники навчаться функцію вати у динамічному конкурентному середовищі, вони будуть вимушені боротись з конкуренцією, а як відомо тільки в конкурентному середовищі виникають нові ідеї і прагнення “вижити”.

За словами посла Федеративної Республіки Німеччина Д-ра Ганса-Юргена Гаймзьота, укладення Угоди про ЗВТ та Угоди про асоціацію з ЄС спочатку - і насамперед - розглядатиметься як значний політичний сигнал, що Україна має серйозні наміри щодо реформ і модернізації своєї економіки.

"Цей сигнал матиме фундаментальне значення для західного світу економіки й фінансів. Вартість його абсолютно не можливо виразити в доларах", - додав він.

Нам потрібно визначити на якому “стільці” ми прагнемо сидіти, оскільки відомо, не можна сидіти відразу на двох стільцях.

Підсумовуючи вище сказане, можна зробити такі висновки Україні потрібно визначитись зі своїм курсом і майбутніми партнерами, а домовлятися то з одними, то з іншими, то підписувати, то розривати угоди ні до чого доброго не приведе. З нашою державою відмовиться співпрацювати не лише Європа та США, а й країни Азії. Основним законом України є Конституція, яка наголошує: “Єдиним джерелом влади в Україні є народ” тому при виборі майбутнього партнера владна верхівка мусить дослухатись до думки населення. Значна частина населення прагне до європейської інтеграції, і ці інтереси повинні бути враховані.

 

Жереб Володимир

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 8961