Погрози президента В. Путіна про військове вторгнення та намір вступу до НАТО стали найважливішими політичними новинами цієї осені

4-6 грудня 2014 року міжнародне агентство маркетингових досліджень iVOX Україна (ivox.com.ua) провело дослідження громадської думки українців щодо поточних політичних подій. Методом онлайн-інтервю було опитано 508 респондентів по всій території України віком від 16 років. Вибірка є репрезентативною для населення України за статтю, віком, географією проживання та рівнем доходу. Основні висновки дослідження:

• Українці стали більш орієнтовані на внутрішню політику, ніж на зовнішню. Критику В. Путіна і терористичну атаку в м. Грозному вважають значно менш важливими, аніж вступ до НАТО і забезпечення сучасною зброєю (84% і 83% відповідно).

•  Погрози президента В. Путіна про військове вторгнення та намір вступу до НАТО сприймаються як найбільш важливі події (85% і 84% відповідно). Найменш важливою з 10 досліджуваних подій є створення додаткового Міністерства у Кабінеті: Міністерства інформаційної політики (42%).

• Люди з доходом  "вище середнього" вважають західну поставку сучасної нелетальної зброї (91%), прийняття трьох іноземних міністрів в парламент (79%) і теракт чеченських бойовиків в Грозному, Чеченська Республіка (72%) важливими.

• Чоловіки значно серйозніше сприймають вступ України до НАТО (88%) і 2-у хвилю люстрації державних чиновників (82%), ніж жінки.

• Максимально полярні оцінки «добре-погано» отримали: критика В. Путіна про Світовому саміті Топ-20 лідерів в Австралії - 71% "дуже добре" і погрози президента В. Путіна про повномасштабне військове вторгнення - 81% населення оцінює  "дуже погано".

• Теракт чеченських бойовиків в Грозному (Чечня) трактується в цілому менш негативтивно, ніж створення додаткового Міністерства у Кабінеті: Міністерства інформаційної політики.

• Громадська думка сильно розділилася при оцінюванні припинення соціальних виплат на окупованих територіях Донбасу: 33% = "погано", 49% = "добре".

• Населення з доходом «нижче середнього» сприймає більш негативно песимістичний прогноз розвитку економіки (продовження рецесії) на 2015 рік від прем'єр-міністра Яценюка (88% = погано), аніж частина населення з вищим доходом. Оцінка ними таких фактів, як вступ України до НАТО і «іноземні» міністри в українському уряді – сильно розділилася всередині цієї верстви населення.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 494