Сьогодні на запитання «України Комунальної» відповів голова Громадської ради при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Олександр Скубченко.

- Яку подію у житті галузі в 2012 році Ви вважаєте найбільш значущою і чому?

На жаль, як такими подіями 2012 рік життя галузі ЖКГ не наповнив. Окремі спроби, несміливі кроки, неналежне фінансування, розрізненість позицій, консервативність у поглядах та інертність - реформа галузі стоїть на місці, а житловий фонд і комунальна інфраструктура все занепадають. Причина очевидна - розлад між розумом і серцем. Колись Михайло Пришвін писав про розлад у душі багатьох селян: «Серце болить за царем, а глотка репетує за комісаром». Те ж саме відбувається і в житті галузі: серце болить за ЖЕКами і соціальними тарифами, а глотка репетує за конкуренцію і ринкову ціну.


- Чого Ви чекаєте від наступного року? Яким він буде для галузі і для споживачів?

Шарль де Голь у свій час відзначив, що лише та держава має завтрашній день, яка піклувалася про нього ще вчора. У нашій державі про завтрашній день галузі не дбали не тільки вчора, але й всі роки незалежності. Влада робить вигляд, що реформує галузь, а громадянське суспільство намагається сформувати галузь-мрію, як Томас Мор «Утопію», Томазо Кампанелла «Місто сонця», або Френсіс Бекон «Нову Атлантиду». А між тим, ЖКГ - мало не єдина сфера нашої життєдіяльності, яка не знає корінних змін з 30-х років минулого століття. І я дуже хочу, щоб новий 2013 рік став для галузі, нарешті переломним, щоб стартувала реформа ЖКГ. І щоб усі, хто до неї буде причетний, не забували про головну мету реформи, яку поставив Президент України: поліпшення якості житлово-комунальних послуг та їх доступність для всіх верств населення.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 1366