За роки незалежності України молодь нашої держави найчастіше знаходиться в тіні у будь-якій сфері: будь-то робота, навчання або молода родина.

Країна помічає лише заслужених працівників, які пропрацювали багато років на виробництві, підприємстві або в установі.

Молодий працівник або студент вже за перші роки своєї реалізації на роботі або в навчальному закладі можуть зарекомендувати себе з позитивного боку.

У наш час на молоду людину лягає великий тягар різноманітних проблем та радостей, таких як: вступ до вищого навчального закладу, працевлаштування, влаштування родини, виховання дітей та багато іншого.

Зупинимося детальніше на проблемах.

1. Вступ до вищого навчального закладу. Щоб вступити до вищого навчального закладу на бюджет за сучасними суспільними нормами молода людина повинна бути або сиротою або інвалідом чи їй просто повезе.

2. Натомість випливає проблема величини тарифів у вищих навчальних закладах за контрактною формою навчання, які вимірюються тисячами.

Стає питання: «Де взяти молодій людині, яка прагне стати справжнім спеціалістом гроші?»

Можна заперечити, що за таке навчання може сплачувати підприємство чи установа, де майбутній спеціаліст повинен буде пропрацювати деякий час.

Але ця система не досить відпрацьована, а в умовах сучасної кризи та постійної нестабільності, навіть, ті підприємства, які сплачували за навчання своїх майбутніх спеціалістів перестали це робити із-за браку коштів.

Наша пропозиція, щоб на рівні держави було розроблено заходи або було створено законодавчо обумовлений процес, який забезпечив би підприємства кваліфікованими працівниками, а випускників вищих навчальних закладів – роботою.

3. Ще одною проблемою є працевлаштування молодих жінок, які ще не мають дітей або, які мають дітей віком до 14 років. На нашу думку, це повинно суворо каратися, а не лише формально записано у кодексі законів про працю України. Бо тільки молода жінка, яку підтримує та захищає держава, може дати Батьківщині не тільки свої знання та вміння, але й здорове майбутнє покоління.

4. Четверта проблема повстає у більшості випадків коли вже є робота, родина, діти, але як не парадоксально нема де жити.

Можна сказати: «навіщо заводити родину, якщо немає свого житла?» Але якщо середньостатистична молода людина буде відкладати зі своєї заробітної плати на квартиру, а вже потім заводити родину, то родини ніколи не буде, дітей ніколи не буде, країни майже не буде.

5. Тому п’ята проблема – замала заробітна плата в країні взагалі.

6. Що стосується грошей, то слід відмітити, що Конституцією України проголошено безоплатну медицину, що на практиці не відповідає дійсності.

7. Проблемою також є неорганізованість позаробочого, позанавчального часу молодих людей. У більшості випадків нема куди дітися молодим мамам, які знаходяться у відпустках по догляду за дітьми, ні одиноким матерям, батькам, ні просто молоді, яка навчається або закінчили учбові заклади та ще не знайшли роботу. Зовсім знищена паркова зона, де б люди могли б відпочивати. Немає взагалі молодіжного руху в теренах нашої величезної держави.

8. Ще одним із найважливіших чинників є корупція, яка не дає можливості об’єктивно оцінювати ситуацію в Україні.

Усі ці проблеми ведуть до безвиході, а безвихідь - до наркоманії, СНІДу, пияцтва, збільшення злочинів та правопорушень.

Олександр Супрун

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 14447