Оселившись у проінвестованому житлі, Ви прийшли додому і виявили, що забудовник проник у ваше помешкання і поміняв замки на вхідних дверях. Ні, це зовсім не жахливі фантазії юриста і блогера, а реальна історія, що трапилась у м.Бровари 19 червня цього року. 

Оселившись у проінвестованому житлі, Ви прийшли додому і виявили, що забудовник проник у ваше помешкання і поміняв замки на вхідних дверях. Ні, це зовсім не жахливі фантазії юриста і блогера, а реальна історія, що трапилась у м.Бровари 19 червня цього року. Для привернення уваги правохоронних органів та місцевої влади м.Бровари люди звернулись за допомогою до телебачення. Жахіття будинку бачила вся країна протягом 19-20 червня в новинах на телеканалах «Інтер», «НТН», «5 канал», «24 канал». 

 

http://24tv.ua

http://ntn.ua/ru/video/news/2012/06/21/7296

 

http://podrobnosti.ua/podrobnosti/2012/06/19/842781.html

 

http://5.ua/newsline/184/0/92254/

Пройшло більше місяця. Десятки незгідних інвесторів позбавлені доступу до проінвестованих ними помешкань. Інші живуть під загрозою виселення. Так, вже 22 червня цього року люди отримали листа від Серпокрилової В.Д. з необґрунтованою вимогою сплатити 25 500 грн. за комунальні послуги за два місяці проживання. В іншому випадку мешканці, в тому числі пенсіонери, будуть примусово позбавлені права користування комунальними послугами та виселені без суду.

Місто Бровари стає розплідником будівельних скандалів. Саме там більше 100 інвесторів за власні кошти побудували сім'ї «будівельників» Серпокрилових 3 приватні 3-4 поверхові будинки по вул. Каширіна 15, Княжицькій 39,41. Для вирішення спірних питань щодо житлового будинку люди звернулись із листом до забудовника Серпокрилової В.Д., яка уникає будь-яких зустрічей із мешканцями будинку. Натомість забудовник став зламувати двері в помешкання інвесторів, згодом замінивши в них замки.   

Аферу можна було би попередити завдяки спільним зусиллям правоохоронних органів і місцевої влади Броварів. Адже Інспекція державного-архітектурно-будівельного контролю у Київські області неодноразово вживала заходів з метою усунення порушень забудовницею Серпокриловою В.Д. вимог містобудівного законодавства. Так, в листопаді 2011 року до Інспекції надійшов лист від Броварської міжрайонної прокуратури за проханням провести перевірку за зверненням жителів мікрорайону м.Бровари з приводу незаконного будівництва багатоквартирних будинків на вул.Каширіна. Було також і звернення Виконкому Броварської міської ради, в якому повідомлялось про те, що всупереч Декларації про готовність об'єкту до експлуатації забудовник вважає збудований будинок багатоквартирним та продає квартири в ньому.

Таким чином, при укладенні договорів купівлі-продажу Серпокрилова В.Д. ввела інвесторів в оману, що будинок є багатоквартирний, однак юридично він є індивідуальний. А відповідно до ст.230 Цивільного кодексу України, якщо одна із сторін правочину навмисно ввела другу сторону в оману щодо обставин, які мають істотне значення, такий правочин визнається судом недійсним. Сторона, яка застосувала обман, зобов'язана відшкодувати другій  стороні збитки у подвійному розмірі та моральну шкоду,  що завдані у зв'язку з вчиненням цього правочину.

Перевіркою Інспекції Держархбудконтролю було виявлено, що в будинку виконані будівельні роботи з реконструкції індивідуального одноквартирного будинку під багатоквартирний. Дані роботи було виконано самочинно, без розроблення  та затвердження проектної документації.

По суті, здійснюється самочинна експлуатація будинку, чим грубо порушуються норми Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», та Закону України «Про основи містобудування». Можуть бути і людські жертви. Тому 27.12.11. забудовника було притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу. Згодом Інспекцією Держархбудконтролю було винесено припис забудовнику про усунення вимог законодавства.

20.03.11. Інспекцією було проведено перевірку виконання вимог вищевказаного припису та встановлено, що у забудовника відсутня проектна та дозвільна документація на реконструкцію будинку. Також було виявлено наведення недостовірних даних у декларації про готовність об'єкта до експлуатації.

Незважаючи на заборони Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області, Рішенням виконкому Броварської місцевої від 27.03.2012 http://docs.pravo-znaty.org.ua/p1072/27.03.2012/143 було вирішено оформити право власності Серпокриловій В.Д. на житловий будинок загальною площею 1300  кв.м. за адресою: м. Бровари, вул. Каширіна, 15.

Оскільки забудовником не було усунуто порушень Інспекція Держархбудконтролю звернулась до Броварського міжрайонного суду Київської області з позовом про знесення будинку по вул Каширіна, 15 та вул. Княжицькій 39 та 41.

Постраждалі громадяни звертались із письмовими заявами до Броварського міськрайонного відділу МВС України в Київській області та зателефонувавши за номером №102, повідомили їх про проникнення в житлові приміщення та вчинення будівельної афери. Люди отримали відписки. Були численні звернення до Броварської міжрайонної прокуратури.  Може вони чекають повторення підмосковного сценарію  http://realty.mail.ru/news/10474/v_podmoskove_razobrali_nezakonnuju_pjatijetazhku/

Обставини справи при дослідженні їх в сукупності вказують на те, що має місце злочинна діяльність організованої групи осіб, яка полягає в незаконному заволодінні чужим майном. Не виключено, що задіяні окремі працівники правоохоронних органів та представники місцевої влади. А тим часом забудовник успішно продає квартири, в тому числі й тих інвесторів, що подали на нього до суду та звернулись в правоохоронні органи.

 

Перепечатка данного материала разрешена исключительно со ссылкой на сайт Юридической консалтинговой компании «САЛЕКС» http://salex-lcc.com.ua/ 

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 1429