Додана вартість, як відомо, є однією з базових економічних категорій, хоча і не такою популярною, як, наприклад, прибуток, виручка або, скажімо, рентабельність.

Згідно базових економічних знань, додана вартість характеризує внесок певної операції або бізнесу у створення нової цінності. Ця цінність, в основному, вимірюється прибутком, який виникає при цьому, та нарахованій заробітній платі учасникам відповідної операції або бізнес-діяльності. Таким чином ринок визначає, що саме і кому він готовий профінансувати. Цінність, що створюється, є основою розвитку та інновацій, тобто нових прогресивних способів розв'язання певних проблем у будь-якій сфері. Саме як "здатність створювати стійку додану вартість" визначають інновації представники McKinsey Global Institute - відомого на весь світ дослідницького підрозділу консультаційної компанії McKinsey - бренду № 1 в області стратегічного управління. Відповідно, щоб розвиватися, необхідно створювати додану вартість, створювати певну цінність. 

Ймовірно, всі погодяться з тим, що одне з головних призначень фондового ринку - бути інфраструктурою для ринків капіталу, з одного боку, створюючи умови для заробітків інвесторам, в тому числі й населенню, а з іншого - аккумулюючи фінансові та інвестиційні ресурси. І цей ринок в Україні упродовж майже 20 років не може запропонувати економіці цінність. Можливо тому, що не має у сукупності всіх своїх складових (регулятори, учасники, держава, інвестори...) намірів реалізувати інновації, тобто запропонувати ефективні способи вирішення певних проблем. Всі дискусії на цю тему, як правило, є ситуативними навколо окремих рішень чи пошуків певних інтересів...Але, можливо, проблема криється не у відсутності 1001 нормативного документу, чи у чомусь ще формальному, а у тому, що країна стратегічно не готова визнати безперспективність існуючих моделей розвитку, у тому числі й на фінансових ринках

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 1345