НБУ у відповідь на проханння банківської сіпльноти власною Інструкцією зняв з банків невластиві функції

Ініціатива Асоціації “Український Кредитно-Банківський Союз” щодо зняття з банків невластивих їм функцій врегульована Національним банком України.
УКБС звертався до НБУ щодо необхідності внесення змін до діючого законодавства України для зняття з фінансово-кредитних установ обов’язків державних органів, у тому числі щодо: перевірки повноти сплати єдиного внеску платниками; контролю за додержанням суб’єктами господарювання процедур держзакупівель; перевірки наявності усіх існуючих публічних обтяжень рухомого майна, накладених держвиконавцями щодо клієнтів, які відкривають рахунок в банку тощо.
Регулятор розв’язав порушені проблемні питання шляхом внесення змін до нормативно-правового акту, а саме до “Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті” (далі – Інструкція).
Зокрема, НБУ чітко визначив, що банк не несе відповідальності за повноту і своєчасність сплати клієнтом податків, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та обов’язкових платежів.
Також, в Інструкції визначено перелік документів, які платники повинні подавати до банків при оплаті за договорами про держзакупівлі: розрахунковий документ разом зі звітом про результати здійснення закупівлі та договором, що підтверджують виконання платниками ЗУ “Про здійснення державних закупівель”. Порядок подання та перевірки зазначених документів банк визначає у своїх внутрішніх процедурах та обумовлює це в договорі банківського рахунку.
Крім того, визначено, що банк зупиняє видаткові операції за рахунком клієнта, щодо якого в цій фінустанови є публічне обтяження, накладене держвиконавцем на суму такого обтяження. Та зазначено, що відновлення видаткових операцій здійснюється у випадку, визначеному ЗУ “Про платіжні системи”, в порядку, передбаченому в договорі банківського рахунку і внутрішніх процедурах банку.
“УКБС вважає, що нормативне врегулювання Нацбанком зазначених питань сприятиме усуненню низки суперечностей, що виникали в діяльності банків, і призводили до непорозумінь з клієнтами та держорганами, – зауважила Генеральний директор Асоціації “Український Кредитно-Банківський Союз” Галина Оліфер. – Це не тільки зніме з банків невластиві функції, а й сприятиме підвищенню якості послуг, які надаються фінустановами клієнтам”.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Просмотров: 878
Загрузка...
Загрузка...