У багатьох країнах світу туризм став важливим джерелом бюджету і належить до найперспективніших галузей національної економіки. Україна має колосальний потенціал який підтверджується її природнім, історико-культурним і людським фактором. Але однією з головних проблем вітчизняної туристичної галузі є недостатнє фінансування як і із сторони державної влади так і іноземного інвестора.

           З метою розвитку туризму в Україні потрібно вкладати інвестиції, розробляти оптимальні механізми управління галуззю та підвищувати рівень обслуговування.

           Євро-2012 - перший реальний спільний проект України та Європи. Чемпіонат може стати значним кроком до інтеграції в європейські стандарти життя та підняти імідж України як туристичної країни. Логіка проведення міжнародних спортивних змагань полягає у капіталізації бренда країни або національних брендів. Так після проведення Євро 2004 у Португалії кількість туристів зросла на 3,5 млн. осіб на рік.

            Варто зазначити, що такий проект як ЄВРО 2012, в значній мірі, є рушієм розвитку в країні інвестиційно-привабливого середовища, на мою думку, він “притягне” значні фінансові надходження в об’єкти транспортної, спортивної та туристичної структури.

            Підготовка до проведення чемпіонату з футболу ЄВРО 2012 стала поштовхом для комплексного розвитку міст України.

            Так, в Україні, згідно до вимог УЄФА почали реконструкцію аеропортів до міжнародних стандартів, будуються готелі, стадіони, місця відпочинку, покращується медичне обслуговування, а також, що є не менш важливо, ведеться ремонт і будівництво доріг. До ЄВРО 2012 повинні бути побудовані дороги Одеса - Рені(до границі з Румунією) і Київ - с. Косині. А також розглядається проекти нових автомагістралей Вінниця – Дніпропетровськ, Одеса - Дніпропетровськ, Дніпропетровськ – Луганськ, Хмельницький – Ягодин(кордон з Польщею)

            До підготовки чемпіонату стоїть завдання збудувати, реконструювати, переоснастити 366 туристичних об’єктів(готелів та готельних комплексів), з яких лише 101 об’єкт має бути підготовлений з нуля. До Євро-2012 туристична галузь готується дуже активно.

За попередніми розрахунками спеціалістів до України на Євро-2012 приїде близько 800 тисяч футбольних туристів. Дохід України від проведення чемпіонату складе близько 400 млн. €, без врахування коштів які УЄФА "відсипає" приймаючим країнам на покриття витрат, а це 0,2 – 0,25 % ВВП держави тобто майже 180 млн. € для України. Але ці прогнози надто оптимістичні, досить тільки порівняти прибутки наших попередників Португалія(Євро-2004) ~ 250 млн. €, Австрія та Швейцарія(Євро-2008) ~ 400 млн. €. Якщо врахувати,що при сумарній величині державного фінансування майже 13 млрд.USD, частка лише на відкати складає 40-45 %,то можна зрозуміти причину великого бажання провести щей зимову Олімпіаду-2020.

Постає питання заохочення потенційних туристів, а ще важливіше – яку політику в туристичній сфері буде проводити Україна після чемпіонату, як будуть використовуватися численні готелі, збудовані під так званий "подієвий туризм".

            Отже після проведення ЄВРО 2012 Україна постає перед світовою спільнотою з оновленим іміджем країни відкритої і привабливої для туристичних мандрівок, залишається тільки зберегти цей імідж і використовувати Богом дану природню красу нашої Батьківщини.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 2527