Викладено іноваційні рішення на рику землі стосовно самостійної оцінки її вартості та запровадження інстиуту викупу земель.

З 1 січня 2012 року запроваджується земельний ринок в Україні. Є позитивною правова норма щодо надання права купівлі-продажу сільськогосподарських земель виключно фізичним особам громадянам України.

Разом з тим є недостатньо врегульованими до потреб дійсності методи оцінки її вартості.

Земля - це товар, що більше не виробляється, і тому для розвитку потужних фермерів доцільно передбачити інститут викупу земель.

Інститут викупу земель розуміє під собою можливість викупу земельних ділянок за втричі більшою вартістю, встановленою її власником. Наприклад, якщо власник 10 га оцінить їх в $ 10 з метою мінімальної сплати податків, то будь-хто може викупити земельну ділянку за $ 30 (дві вартості йдуть колишньому власнику - $ 20, одна вартість йде у бюджет - $ 10) та встановити свою варість земельної ділянки.

Це спонукатиме власника землі не занижувати її вартість з метою мінімізації плати за землю, а встановлювати реальну ринкову її вартість, щоб зберегти її у своїй власності.

У загальнодоступному електронному Земельному кадастрі мають відображатися усі необхідні показники по кожній земельній ділянці: просторові межі географічної широти та довготи, якість та вартість. І кожен бажаючий відповідно до інституту викупу зможе викупити ту чи іншу діляну за втричі більшою вартістю.

Врешті, земля має зосередитися у тих, хто її найбільше цінує, хто дає їй більшу вартість та, відповідно, сплачує більше податків.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 1032