УКБС за передбачувану та обгрунтовану фіскальну політику

 

Асоціація “Український Кредитно-Банківський Союз” звернулася до Президента України через неврегульованість сплати суб’єктами господарювання екологічного податку.

УКБС зазначив, що необґрунтовані вимоги Державної податкової служби України, всупереч чинному законодавству та нормам Податкового кодексу, призводять до подвійного оподаткування одного і того ж обєкту. Це не узгоджується із ЗУ “Про відходи”, офіційним тлумаченням Податкового кодексу, Міністерства фінансів України та позицією профільних міністерств (Мінприроди і Мінрегіонбуд).

Така ситуація склалась внаслідок листів ДПСУ, що не мають сили нормативного акту, згідно яких, навіть тимчасове розміщення відходів на власній території (до утилізації чи видалення протягом звітного кварталу)  підлягає оподаткуванню екологічним податком. Таким чином, всі підприємства, у діяльності яких виникають будь-які (навіть побутові) відходи повинні сплачувати екоподаток.

Експерти Асоціації вважають, що хибне трактування органом фіскальної влади законодавчих норм може призвести до погіршення стабільності  національної економіки внаслідок непередбачуваності податкової політики та зменшення інвестиційної привабливості України.

“Штучне збільшення бази оподаткування за рахунок стягнення екологічного податку із всіх без винятку підприємств, установ та організацій не дозволить зменшити податкове навантаження, спростити умови для розвитку бізнесу та заважатиме залученню внутрішніх та зовнішніх запозичень, – зазначила Генеральний директор Асоціації “Український Кредитно-Банківський Союз” Галина Оліфер. –  Наше об’єднання сподівається, що Президент не допустить такого розвитку подій, оскільки це уповільнить проведення економічних реформ, зокрема, ефективне реформування податкової сфери, житлово-комунального господарства, будівельної, транспортної галузі та підприємництва”.

 

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 880