Недосконалість нещодавно прийнятого Закону про захист прав споживачів фінпослуг обумовлює необхідність підвищення захищеності учасників фінансового ринку за рахунок подальшого покращення правового поля

 

Асоціація “Український Кредитно-Банківський Союз” вважає, що прийняття ЗУ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання правових відносин між кредиторами та споживачами фінансових послуг” (далі – Закон) сприятиме правовому забезпеченню захисту прав кредиторів, що матиме позитивне значення для активізації кредитування та стабільності національної економіки.

Експерти УКБС ініціювали розробку законопроекту № 7351 та здійснювали супровід цієї законодавчої ініціативи під час її розгляду у Парламенті в складі робочої групи НБУ. Крім того, під час розгляду даного документу надавали  консолідовані пропозиції представників банківської спільноти, спрямовані на підвищення правової захищеності учасників фінринку, до Прем’єр-Міністра, Верховної Ради України та Національного банку України.

В результаті більшість пропозицій УКБС було враховано, а прийнятий Закон доповнено низкою важливих положень щодо захисту прав кредитора, у тому числі щодо вдосконалення процедури звернення стягнення на майно боржника, процедури продажу права вимоги за кредитними договорами тощо. Крім того, в рамках створення сприятливих умов для функціонування грошово-кредитної системи, після прийняття Закону внесені зміни до ЗУ “Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень”, “Про іпотеку”,  “Про банки і банківську діяльність”, а також низки кодексів України.

Але, під час підготовки Закону не були враховані питання, які стосуються: введення мораторію на задоволення вимог кредиторів боржника з моменту офіційного оприлюднення ухвали суду про порушення провадження у справі про банкрутство; збереження усіх існуючих обтяжень та обмежень на майно боржників, що є предметом застави, на етапі розпорядження майном боржника; скасування мораторію на примусовий продаж державного майна; отримання конкурсним кредитором права подавати боржнику і господарському суду заперечення щодо визнання вимог інших кредиторів та ін.  

“Низка важливих для банківського сектору України питань у зазначеному Законі не врахована, тому УКБС продовжуватиме вдосконалення чинного законодавства і буде сприяти захисту інтересів всіх учасників ринку фінансових послуг, вносячи відповідні пропозиції до наступних законопроектів, – зауважила Генеральний директор Асоціації “Український Кредитно-Банківський Союз” Галина Оліфер. – Адже, наше об’єднання створено саме з метою сприяння стабільному розвитку і діяльності банківської системи України, захисту прав та законних інтересів членів УКБС, а також для надання їм всебічної допомоги, забезпечення координації їх зусиль під час вирішення питань, що стоять перед грошово-кредитною системою”.

 

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 833