За участю представників Українського Кредитно-Банківського Союзу в НБУ відбулося засідання Міжвідомчої робочої групи з питань розробки проекту Закону України “Про внесення змі до деяких законодавчих актів України (щодо функціонування платіжних систем та розвитку безготівкових розрахунків)”.

На засіданні розглянуто законопроект, доопрацьований Національним банком з урахуванням пропозицій учасників наради.

Зокрема, на прохання УКБС скорочено термін повідомлення  про зміну умов договору і уточнено порядок обміну інформацією між банком та клієнтом про здійснення операцій, втрату електронного платіжного засобу та зберігання підтверджуючих документів. Також узгоджено строк розгляду заяв користувачів платіжних карток та врахована необхідність усунення несправедливого розподілу відповідальності між банками та їх клієнтами у разі втрати платіжного засобу та ін.

Врахування зазначених пропозицій сприятиме підвищенню зацікавленості клієнтів у збереженні реквізитів своєї платіжної картки, пін-коду та безпосередньо самої картки. Таким чином, буде усунено підґрунтя для шахрайських операцій, коли фізособи, обізнані про оскарження трансакції можуть навмисно передавати свою картку третім особам з метою отримання від банку компенсації.

Крім того, на думку УКБС, введення єдиного національного клірингового центру України потребує доопрацювання, оскільки потребує великих витрат часу та інвестицій для інтеграції до існуючих процесінгових центрів.

Введення клірингового центру – складний технологічний процес. Але в законопроекті не вказано джерело його фінансування, що може призвести до збільшення вартості послуг для споживачів у випадку покладання фінансування нововведень на банки.

При цьому потрібно враховувати великий обсяг операцій, що проходитимуть через єдиний кліринговий центр, які він повинен буде своєчасно обробити. Інакше це призведе до зниження швидкості та надійності обслуговування учасників безготівкових платежів, а також погіршення сервісу при одночасному збільшенні його вартості.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 834