Банкіри проопонують формувати ліміт валютної позиції поступово та поетапно

Асоціація “Український Кредитно-Банківський Союз” звернулася до НБУ у зв’язку з ускладненнями при формуванні банками лімітів відкритої валютної позиції.

УКБС зазначив, що незважаючи на те, що в рамках виконання зобов‘язань з МВФ передбачено запровадження графіка поступової відміни постанови Правління НБУ від 28.02.2009 № 109, далі – Постанова), зміни у даному напрямку на сьогодні відсутні. Це підвищує ризики у діяльності банківських установ, тому експерти Асоціації надали додаткові аргументи щодо необхідності врегулювання зазначеної проблеми.

Представники банківської спільноти звернули увагу на обмеження для покриття кредитних ризиків та запропонували виключити норму Постанови про неврахування пасивних залишків за групами рахунків з обліку резервів при розрахунку лімітів валютної позиції. За висновками “Українського Кредитно-Банківського Союзу” це дозволить банкам зменшити валютні ризики від утримання короткої валютної позиції за такими резервами.

УКБС також зазначив на необхідності одночасного прийняття заходів для компенсації можливих девальваційних ризиків внаслідок включення резервів під активні операції банків в інвалюті при розрахунку валютної позиції. Для цього представники банківської спільноти пропонують запровадити графік поступового (на 25% щокварталу) включення у розрахунок валютної позиції резервів, сформованих під активні операції банків в інвалюті протягом року. Також УКБС вважає, що потрібно ввести адаптаційний період перерахунку нормативу довгої валютної позиції, закріпивши тимчасову (упродовж 12 місяців) норму про незастосування  заходів впливу до банків, які порушують ліміт.

Крім того, експерти Асоціації виступають за скасування підвищених ставок резервування за раніше виданими валютними кредитами позичальників, які не мають джерел надходження валютної виручки (Постанова НБУ від 01.12. 2008      № 406), і повернення коефіцієнтів резервування за такими кредитами на попередній рівень.

Все це дозволить не допустити миттєвого скорочення валютної позиції банків та попередити негативні наслідки збільшення попиту на інвалюту на суму сформованих резервів під активні операції банків.

Прискорення поступової відміни норм постанови №109 та комплексне врегулювання проблем формування банками лімітів відкритої валютної позиції дозволить зберегти позитивні тенденції, які спостерігаються в грошово-кредитній системі з початку 2011 року, а також сприятиме забезпеченню прозорості валютного ринку та інвестиційної привабливість національної економіки.

 

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 1013