З метою вирішення системних проблем банківської галузі Асоціація “Український Кредитно-Банківський Союз” проведе нараду, яка відбудеться 08.11.2011 р. у ПАТ “Укрсоцбанк”.

Серед питань – перевірки банківських установ та донарахування Державною податковою службою податкових зобов’язань, у зв’язку з безпідставним фіскальним роз’ясненням (лист № 828/3/15-1212 від 08.09.2011 та консультація в Єдиній базі податкових знань), за яким не враховується сума від’ємного значення об’єкту оподаткування за минулі роки.

Позицію УКБС щодо необхідності відкликання необґрунтованого роз’яснення ДПСУ підтримав Національний банк України.

Внаслідок цього роз’яснення, як вважає регулятор, після 01.04.2011 року банки з метою оподаткування повинні були б визнавати “неіснуючі” доходи від розформування страхових резервів (витрати на формування яких вилучено з податкового обліку) та процентні доходи за кредитними операціями за 2009 рік без врахування витрат на залучення коштів у 2009 році (касовий метод).

“Це може призвести до викривлення результатів діяльності банківської системи внаслідок виникнення “штучного” прибутку”, – зазначила Генеральний директор Асоціації “Український Кредитно-Банківський Союз” Галина Оліфер.

На засіданні також обговорять ситуацію щодо проблемної заборгованості держпідприємств перед банківськими установами. Зокрема,  ситуацію щодо свідомого невиконання  “Сумихімпромом” своїх зобов’язань за кредитними договорами, яке може свідчити про створення умов для штучного банкрутства держпідприємства з метою перерозподілу промислових потужностей на користь приватних структур.   З цього питання УКБС звертався до Президента, Прем’єр-міністра та Міністерства промислової політики України.  

На засіданні УКБС також буде розглянуто процедурні правила врегулювання спорів між банками та страховиками при кредитуванні.

 

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 1225