Ні для кого не секрет, що китайська економіка орієнтована значною мірою на експорт продукції на ринки США.

Водночас КНР очолює трійку країн, які мають найбільші доларові резерви (у складі трійки ще Гонконг, Росія), тому вона не зацікавлена у знеціненні американської валюти, а змушена коригувати курс юаня з урахуванням інтересів власних експортерів. Протягом  останніх років постійно точаться дискусії щодо переходу до нової світової резервної валюти. В умовах останньої кризи, яка показала слабкі місця світового валютного устрою, ці настрої посилилися. Не залишається осторонь в цьому пиатнні Китай, намагаючись зменшити залежність від американської валюти шляхом здійснення частини розрахунків за допомогою юаня. Для прикладу - не так давно КНР та Росія підписали угоду щодо використання у взаємних розрахунках китайського юаню та російського рубля.

У зв"язку з цим останні заяви про потенційне поповнення золотого запасу Китаю за рахунок доларових резервів забезпечить посилення юаня, покращить його статус на міжнародному ринку та нагадає США про необхідність шанобливого ставлення до власних кредиторів. Такі дії справлять позитивний вплив на китайську економіку, вимагатимуть від уряду США певних дій щодо стабілізації долара, вплинуть на зростання попиту на світовому ринку золота та структуру світового попиту на золото. Вирішення даного питання з боку США, на мою думку, відбуватиметься за рахунок розширення обсягів кредитів та фінансової допомоги країнам, що розвиваються, наприклад, Україні.

Для економіки США ця «акція» є дуже невигідною. По – перше, більшість продукції, яка обертається на глобальному ринку – виробляється в Китаї. По – друге, виходячи з цього, ця держава може сама встановлювати правила та валюту розрахунків. По – третє, Китай може стати взірцем відмови від долара для інших країн. 

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 972