У середу 15 березня 2016 року представники Національного банку України, Міністерства фінансів України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, банків і міжнародних фінансових інституцій зустрілися в Києві для обговорення ключових реформ у банківському секторі нашої країни.

У середу 15 березня 2016 року представники Національного банку України, Міністерства фінансів України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, банків і міжнародних фінансових інституцій зустрілися в Києві для обговорення ключових реформ у банківському секторі нашої країни.

Це відбулося під час ІІІ Українському фінансовому форуму під егідою Віденської ініціативи, яка зарекомендувала себе як ефективний майданчик, здатний сприяти створенню нормативно-правового середовища для стабілізації банківського сектору.

Представники фінансового сектору розглянули стан виконання реформ у трьох ключових сферах:

·         Досягнуто значного поступу в урегулюванні проблемної заборгованості бізнесу з поданням до Верховної Ради України законопроекту про фінансову реструктуризацію, який розглядатиметься парламентом у першому читанні на цьому тижні. Разом зі змінами до Податкового кодексу цей законопроект передбачає спрощений механізм списання проблемних кредитів. Це допоможе вирішити проблему реструктуризації боргів та сприятиме оздоровленню підприємств. Учасники погодилися з тим, що національний план дій щодо врегулювання проблемних кредитів має розроблятися за підтримки учасників Віденської ініціативи та міжнародних фінансових інституцій

Явно этот законопроект никто не читал. В действительности он мало, что может. Предлагается добровольно, чтобы банки пошли на списание части долга, а должники согласились в будущем компенсировать банкам убытки.  Выглядит очень маловероятно.  Тем более, что этот законопроект фактически завис в Верховной Раде. Он направлен на доработку в комитет и не уже почти полтора года дорабатывается.

Після значного відтоку депозитів у 2014-2015 роках, відновлення довіри до банківської системи та створення умов для пожвавлення кредитування є ключовими пріоритетами для Національного банку. Опитування про умови кредитування, що проводилися Національним банком, свідчить про зниження апетиту банків до ризиків. Є певне пожвавлення в окремих сегментах, а саме сільському господарстві та енергоефективності, часто вони підтримуються міжнародними фінансовими інституціями. Проблеми минулого: брак довгострокових ресурсів у національній валюті, інфляція та високі процентні ставки за кредитами були зумовлені макроекономічною нестабільністю. Вони вирішуватимуться завдяки подальшій реалізації виваженої економічної політики. Надалі необхідно посилити захист прав кредиторів та підвищити ефективність роботи судової системи.

Это неправда. Данные за февраль 2016 года показали отток депозитов из банковского сектора. Хотя хитрый НБУ поменял учет и теперь у него случайно в декабре получился странный рост гривневых депозитов за счет перевода валютных депозитов в гривневые в банках, которые ликвидируются. На счет кредитования неправда два раза. Данные размещенные на сайте НБУ четко показывают, что объемы кредитования только уменьшаются. Что касается кредитования сельского хозяйства, то и раньше доля этих кредитов была не больше 10% от общего объема кредитования, а сейчас еще меньше. Нет залогов. Больше всего кредитов банки выдали торговым компания. Странно, что это глава НБУ Валерия Гонтарева не знает. Как не знает, что на сегодня, для банков остается проблемой  возврата заложенного имущества. И суды, тут не причем. 

Виведення з ринку близько 70 банків з 2014 року є важливим кроком у такому необхідному процесі, як очищення та консолідація банківського сектору України. Нещодавно прийняті підвищені вимоги до рівня капіталізації невеликих банків мають стати стимулом для консолідації. Національний банк розробляє додаткові законодавчі пропозиції, що сприятимуть ринковому процесу приєднання банків. Також регулятор підтримує нещодавно затверджену Урядом стратегію розвитку державних банків, засновану на впровадженні вдосконаленої практики корпоративного управління та комерціалізації. Учасники Віденської ініціативи погодилися, що простір для подальшої консолідації на банківському ринку є, і вони готові підтримати заходи в цій сфері.

Фактически глава НБУ Валерия Гонтарева уничтожила банковскую систему за счет закрытия банков по субъективным причинам. Как результат, кредитования в Украине полностью заблокировано, владельцы банков из ЕС хотят «убежать из Украины», как из кошмарного сна. Все эти разговоры о корпоративной практике и консолидации это все пустые разговоры. А вот спекуляция валютой и странные операции с ОВГЗ банком «Авангард», где раньше главой Наблюдательного совета была Валерия Гонтарева, это действительно очень интересно и странно. Вот это и есть эффект «реформ Гонтаревой».

Все как всегда банально и смешно, жаль, что экономика Украины от этих «реформ» превратилась в Руину.  

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 504