Міністерство фінансів планує до кінця року скоротити на 20% держапарат та за рахунок цього підвищити заробітну плату держслужбоцям. Варто назвати ключові радикальні кроки, без яких вказана реформа буде абсолютно неефективною.Розпочинати реформу державного управління необхідно зі скорочення штатів держслужбовців щонайменше вдвічі, а також повного, 100-відсоткового, оновлення кадрів. Після цього справді потрібно закріпити за працівниками високу заробітну плату, але лише тим, хто пройде жорсткий конкурсний відбір.

Всіх теперішніх працівників необхідно вивести позаштат, попередити про звільнення та дати можливість взяти участь у конкурсному відборі на рівні з іншими кандидатами. Важливо створити рівні умови працевлаштування на державну службу з високою зарплатнею для всіх охочих, а не лише для тих, хто вже обіймає свої посади. Інакше суттєве підвищення заробітних плат «забетонує» сьогоднішні штати, а справді талановитим людям буде закрита дорога на державну службу через відсутність вакантних посад.

Нині до штатів державних організацій є великі питання, оскільки високваліфіковані кадри переважно акумульовані в комерційних структурах, де вони отримують справді гідну заробітну плату. А кваліфікація держслужбовців часто еквівалентна рівню їх теперішньої заробітної плати. Тому анонсоване підвищення зарплатні працівникам державної сфери до 1000-1500 євро суттєво посилить конкуренцію між можливими претендентами, і цим не можна не скористатися.

Разом з тим, анонсований рівень зарплатні може й не вирішити проблем корупції в сфері державного апарату. Державні службовці які мають налагоджені, працюючі корупційні схеми не відмовляться від них за будь-якої зарплатні: навіщо це робити, коли схема напрацьована та робоча?

Викорінити корупцію в секторі допоможуть лише комплексні рішення: суттєве підвищення заробітної плати, повне перезавантаження кадрів та скорочення штатних посад на 50 %, – що дадуть можливість за результатами строгого конкурсного відбору сформувати апарат державного управління з найпродуктивніших фахівців.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 446